הצטרפו לשידור החי: טראמפ וקים נפגשים בסינגפור

האם פיונגיאנג בדרך לפירוק גרעיני, או שמא הפגישה תוכרז ככישלון?נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און נראים לוחצים ידיים ומחליפים מילות נימוסים במלון קאפלה באי סנטוסה, לקראת מפגש הפסגה ההיסטורי. צפו בשידור החי

עיני העולם כולו נשואות הלילה לסינגפור לקראת הפסגה ההיסטורית בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבין מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און. השניים צפויים להיוועד בארבע עיניים סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ושליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און נראים לוחצים ידיים ומחליפים מילות נימוסים במלון קאפלה באי סנטוסה, לקראת מפגש הפסגה ההיסטורי.

האם פיונגיאנג בדרך לפירוק גרעיני, או שמא הפגישה תוכרז ככישלון? רק בבוקר נדע.

וזה הלו"ז המלא

09:00 (04:00 לפנות בוקר שעון ישראל) – טראמפ וקים ג'ונג-און ייכנסו מדלתות נפרדות לחדר בו ייפגשו בארבע עיניים.
09:00 – 11:00 (04:00 – 06:00 לפנות בוקר שעון ישראל) – פגישת טראמפ וקים בליווי מתורגמנים.
11:00 (06:00 בבוקר שעון ישראל) – העוזרים והיועצים ייכנסו לחדר כדי לסייע בכתיבת ההבנות וההסכמים.
14:00 (09:00 בבוקר שעון ישראל) – מנהיג צפון קוריאה צפוי לעזוב את סינגפור ולהמריא לפיונגיאנג.
20:00 (15:00 בצהריים שעון ישראל) – טראמפ ייכנס מסיבת עיתונאים וימריא לאחר מכן לוושינגטון.

תחת אבטחה כבדה, הגיעו טראמפ וקים לסינגפור כאשר יותר מ-2,500 עיתונאים הגיעו לסינגפור לסקר את האירוע, בעוד מאות עיתונאים וסקרנים התגודדו מול המלונות בהם שוכנים המנהיגים. מוקדם יותר, צייץ טראמפ: "נהדר להיות בסינגפור, מרגישים התרגשות באוויר!".

שעות לפני הפגישה ההיסטורית עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיא קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ניצל את הזמן לסייר היום (שני) בכמה אתרים תיירותיים באזור החוף. קים יצא לראשונה ממלונו בסינגפור לאחר שהיה נותר מבוצר במלון מאז שנועד אתמול עם ראש ממשלת סינגפור, לי הסיין לונג. שר החוץ המקומי פרסם תמונת סלפי שלו עם קים מתוך הסיור הלילי.

שעות לפני פגישת הפסגה שתערך מעט לפני השעה 4:00 לפי שעון ישראל, הבית הלבן מסר כי השיחות עם קוריאה הצפונית על תכנית הגרעין שלה "מתקדמות מהר מהצפוי". טראמפ אמור למסור הצהרה לתקשורת לפני עזיבתו.

נשיא הרפובליקה העממית של קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, הביא לסינגפור את השירותים האישים שלו – על מנת לעשות את צרכיו – כך דווח בתקשורת העולמית. קים ג'ונג און יעשה את צרכיו רק בשירותים הניידים, שאיתו הביא מפיונגיאנג.

כידוע, מנהיג צפון קוריאה מסתובב גם ברחבי המדינה עם שירותים ניידים לכל סיור, אירוע, הצגה או הופעה.

בצפון קוריאה הסבירו כי הנשיא חושש שהשתן והצואה שלו ילקחו ובכך ילמדו גורמים עויניים או סוכנויות מודיעין על מצבו הבריאותי.

על כל מקרה, עוד שעות בבודדות צפוי נשיא צפון קוריאה ונשיא ארה"ב להיפגש ונראה ששום דבר לא יעצור את הפגישה מלהתקיים.

השירותים הפרטים שלו נמצאים גם במכוניות, ברכבות הפרטיות ובקרוון נגרר ועפ'י הדיווחים מאובזרים בנייר טואלט עם מספר שכבות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.