הצטרפו לשידור החי: עימותים סוערים בעמונה – פצועים ואבנים

יום דרמטי בעמונה: כוחות משטרה גדולים החלו לפנות את מתיישבי עמונה. הצעירים הציבו מכשולים עבור השוטרים שמתקשים ליישם את הפינוי, ונראה כי ככל שהשעות נוקפות השוטרים לא יעמדו בלוח הזמנים. שידור חי מהמאחז.

יום דרמטי בעמונה: בדקות אלו החל פינוי עמונה, כוחות משטרה גדולים החלו לפנות את מתיישבי עמונה. בכניסה לתוך היישוב עמונה לשם הגיעו מאות פעילי ימין שהבעירו צמיגים ופחי אשפה וחסמו את הכניסה ליישוב.  כמה מהצעירים אף יידו אבנים. הצעירים הציבו מכשולים עבור השוטרים שמתקשים ליישם את הפינוי, ונראה כי ככל שהשעות נוקפות השוטרים לא יעמדו בלוח הזמנים.

מהמשטרה נמסר בתגובה:  משטרת ישראל נוהגת באיפוק ע"מ לאפשר לאותן משפחות של מתיישבים המבקשות להתפנות בהסכמה. יחד עם זאת לא ניתן לאנרכיסטים הנמצאים בעמונה לנצל לרעה את האיפוק של השוטרים המפנים, וככל שתופעל כנגד השוטרים אלימות אנו נפעל בהתאם.
בדקות האחרונות שוטרי משטרת ישראל הותקפו ע"י האנרכיסטים בחומרים שהושלכו עליהם וגרמו לצריבות בעיניהם של מספר שוטרים, שאף נזקקו לקבלת טיפול רפואי במקום. משטרת ישראל לא תאפשר זאת ותפעל בהתאם.

. במטה שטח עמונה פרסמו הבוקר הודעה לתושבים ובה הנחיות כיצד לנהוג לפני הפינוי ובמהלכו. הצעירים קיבלו הנחיות למשוך את זמן הפינוי כמה שיותר זמן, ואף להיקשר לרהיטים. כמו כן הונחו הפעילים לתעד את ההתרחשויות.

שידור חי מהמאחז

בכריזת היישוב קוראים לצעירים ולפעילים להתנגד באופן פסיבי לפינוי, ובהנהגת היישוב הבטיחו כי לא יגררו לאלימות.

התושבים ממתינים כעת לתשובת בג"ץ בהקשר לקיום המתווה שהוסכם עם המדינה – האם יאשר בג"ץ את המתווה, לפיו התושבים יועברו לחלקות סמוכות בהר, או ידחה אותו.

לעמונה הגיעו חברי כנסת מהימין שבאו לתמוך בתושבים.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) השווה בריאיון לחדשות 2 את הפינוי לאונס אישה. "הפינוי לא יהיה אלים, אבל זה יהיה כואב", אמר. "כשאונסים אישה זה כואב, ומה שעושים עכשיו זה אונס ברוטלי. זו עריצות של הרשות השופטת שאונסת אותנו ולוקחת את המנדט מהנבחרים". חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) הפריע לריאיון וצעק לעבר סמוטריץ': "תגיד לבנט ללכת הביתה, מי שמוכר סיסמאות לתושבים לא ראוי לשבת בכנסת".

שר החקלאות אורי אריאל הגיע גם הוא למקום וזכה לקריאות ולצעקות נגדו מצד התושבים והפעילים. "איך אתה לא מתבייש, למה באת לפה, להמשיך עם הצביעות? למה אתה לא אומר 'טעיתי'? אתה עושה לעצמך בושות שאתה בא לפה. הפקרתם אותנו".

שידור חי מערוץ 20

שידור חי: כוחות הפינוי הגיעו ליישוב עמונה – http://l.20il.co.il/amonalive

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ יום רביעי 1 פברואר 2017

חדשות 10

משדר מיוחד: פינוי עמונה יוצא לדרך – כוחות הביטחון בדרכם למאחז, התושבים מתבצרים בבתיהם רועי שרון וOmri Maniv מדווחים מהשטח >> http://bit.ly/2ju9uGm

‎Posted by ‎חדשות 10‎ on‎ יום רביעי 1 פברואר 2017

וואלה

פינוי עמונה – לקראת עימות? התושבים חוסמים באבנים את הגישה, השוטרים נערכים ממול. צפו במשדר מיוחד

‎Posted by ‎וואלה! חדשות‎ on‎ יום שלישי 31 ינואר 2017

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.