"לפני עשר שנים קרה אסון לחברה הישראלית" (תמונות)

עשור להתנתקות מגוש קטיף:
השר בנט בכנס קטיף: "אנחנו עומדים על שביל הבריחה- ועושים סיבוב פרסה מהיום"

בכנס קטיף לציון עשר שנים להתנתקות מגוש קטיף השתתפו  מאות  בקריה החינוכית נווה דקלים שבניצן. הכנס שנערך ביוזמת מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון עסק בהשפעות העקירה על עתיד החברה הישראלית, במהלכו יערכו חמישה מושבים בנושאים שונים.

שר החינוך , ח"כ נפתלי בנט אמר היום: "לפני עשר שנים קרה אסון לחברה הישראלית, היא התנתקה משאיפה אמיתית לשלום, תוכנית ההתנתקות ראויה לשמה במרכזה ניתוק כל קשר לעבר המפואר של עמנו."

"בצעד לא דמוקרטי החליטו הקברניטים אז לברוח, הם העלו את מדינת ישראל על שביל הבריחה  אל החורים שנפערו בלב גוש קטיף חדר השחור של דאע"ש, חמאס ופת"ח. הבריחה מגוש קטיף לא נתנה מזור לסכסוך, היא העצימה אותו, ופערה תהום בין חלקי החברה הישראלית"

​"אומץ מדיני זה לומר-לעולם לא תקום כאן מדינה פלסטינית. פחדנות מדינית זה להסכים למדינת פלסטין רבע שעה מתל- אביב. אומץ מדיני זה לומר נתיישב בכל חלקי ארצנו כי זה שלנו. פחדנות מדינית זה להתחבא מאחורי טיעונים ביטחוניים."

בנט הוסיף כי, "מי שמוותר על חולות גוש קטיף יוותר מחר על חולות נתניה. אלה אותם החולות, זאת האדמה. אומץ מדיני זה להגיד בקול ברור: אנחנו עומדים על שביל הבריחה- ועושים סיבוב פרסה מהיום".

מנכ"ל מרכז מרכז קטיף להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון, מוכי בטר : " לפני מספר שנים הקמנו בניצן מרכז מבקרים המספר את סיפורו של גוש קטיף ואת סיפורם של התושבים שנעקרו באבחה אחת. היום אנו עסוקים בנושא של זיכרון , בכתיבה של דמעות, ובעיקר בלמידה לדורות החיים בהווה ובעתיד על מקום בו חווינו שבר וצמיחה."

צילום: מירי צחי 

בנט התנתק בנט התנ בנט הת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.