"לפני 2,500 שנה אירן ניסו להשמיד אותנו"

בתום פגישתו של ראש הממשלה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הבהיר הערב (חמישי) נתניהו כי ישראל לא תסכים למאחז אירני בתוך הגולן, נתניהו לא שכח לספר לפוטין על משמעות חג הפורים. { נתניהו לפוטין}

בתום פגישתו של ראש הממשלה עם  נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הבהיר הערב (חמישי) נתניהו כי  ישראל לא תסכים  למאחז אירני בתוך הגולן, "אנחנו מתנגדים בתקיפות לאפשרות שבהסדר מדיני בסוריה, אירן וגרורותיה יישארו עם נוכחות צבאית במדינה".

פוטין  איחל לראש הממשלה חג פורים שמח. נתניהו בתגובה הסביר לו על החג ועל ההקשר האירני. "לפני 2,500 שנה בפרס העתיקה היה ניסיון להשמיד את העם היהודי, שלא צלח, ואותו אנחנו מציינים בחג הזה. והנה היום יש ניסיון של הממשיכה של פרס, אירן, להשמיד את מדינת היהודים".

"אני רוצה כמובן לומר בצורה הכי ברורה – ישראל היא היום מדינה, יש לנו צבא ואנו מסוגלים להגן על עצמנו", הוסיף ראש הממשלה. "אבל האיום של האסלאם הקיצוני השיעי הוא לא רק עלינו אלא על האזור ושלום העולם ואני יודע שאנחנו שותפים ברצון למנוע ניצחון כלשהו של האסלאם הקיצוני מכל כיוון

"לישראל אין שום התנגדות שתהיה הסדרה בסוריה", אמר נתניהו. "דנו באריכות בנושא של אירן, מטרותיה וכוונותיה בסוריה. לא יכול להיות הסדר של שלום בסוריה כשאירן שמכריזה על כוונתה להשמיד את ישראל, ומחמשת את עצמה ואת בנות בריתה. לא יכול להיות שלום כשהם ממשיכים במלחמה".

פוטין ונתניהו דנו גם בנושא הפלסטיני. "הבהרתי שאבו מאזן כרגע מנסה לפעול נגדנו במישור הבינלאומי ואנחנו רוצים לראות שינוי של מגמה", אמר נתניהו.

בפגישתם דנו השניים גם על האזרחים והחיילים הישראלים המוחזקים ברצועת עזה. "ביקשתי את הסיוע ההומניטרי של נשיא רוסיה, והוא הבטיח לתת אותו", אמר ראש הממשלה.

"אחד הדברים שאנו נאבקים בו במשותף הוא הטרור של האסלאם הקיצוני", ציין נתניהו. "בשנה האחרונה הייתה התקדמות משמעותית במאבק נגד הטרור של האסלאם הקיצוני הסוני בהנהגת דאע"ש ואל קאעידה, ולרוסיה יש תרומה חשובה מאוד". פוטין סיפר על הקשר שהתחזק בינו לבין ראש הממשלה נתניהו. "אני מאוד שמח להדגיש שיצרנו קשר מאוד קרוב ומאוד אמין", אמר. "אנו נפגשים על בסיס קבוע ומדברים תדירות בטלפון".

"מובן מאליו שלא היינו רוצים שהטרור הזה יתחלף בטרור של האסלאם הקיצוני השיעי שמונהג על ידי אירן", הבהיר נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.