לפעמים אוכל, הוא רק התירוץ . המתכון לעיצוב נכון של פינת האוכל.

את הניקיון והבישולים כבר כמעט סיימנו, עוד מעט ואנו בפתחה של השנה החדשה והחגים שלאחריה. מעבר למשמעות הקדושה והנעלה של זמן מיוחד זה, אנו עסוקים בהכנת הסעודות הרבות ובאירוח המשפחות, שבזמן החגים, המפגשים בהם הופכים לקרובים ותדירים יותר. זמן הסעודה, הפך כבר מזמן למשהו בעל משמעויות רבות מעבר לצורך להשביע את הרעב. משפחות רבות מתאחדות סביב ארוחות, אנשים רבים מתכנסים סביב שולחן האוכל, ולאוכל פעמים רבות אפילו משמעות רגשית. אז כאשר לאוכל שאנו אוכלים, יש משמעות כל כך גדולה פינות האוכל מקבלות מקום של כבוד בבית. אנו יושבים בהם לארוחות שבת וחג, לארוחות צהריים וערב, ומארחים בהם. כדי לאפשר לחוויה הזו לקרות, חשוב לבחור נכון את פינת האוכל שאנו רוכשים ולעצב את החלל ואת שולחן האוכל בהרמוניה מלאה.

מיכל קגן מעצבת פנים, מבית חברת הריהוט המובילה ארזים, נותנת כללי זהב לעיצוב נכון של פינת האוכל:

  1. התאמה של מבנה פינת האוכל לחלל בו היא מושמת בבית

חשוב מאוד לבחור פינת אוכל שתהיה מותאמת לחלל שבחרנו עבורה. לבדוק האם החלל מתאים לפינה עגולה או ארוכה, ולפי זה לבחור את מבנה פינת האוכל.

2. מרווח ונוחות

כאשר רוכשים פינת אוכל חשוב לא להתייחס רק למידות השולחן, אלא להשאיר מקום נוח לכיסאות- כדי שהיושבים סביב השולחן יוכלו להזיז ברווחה את הכסא אחורה – מדובר גם בנוחות וגם בבטיחות.

3.תאורה

לתאורה יש תפקיד חשוב בכל הנוגע לפינת האוכל. יש לדאוג לכך שהתאורה תהיה ממורכזת וממוקדת למרכז השולחן ותרד כמה שיותר נמוך לכיוון השולחן ותאיר כלפי מטה לכיוון האוכל. זאת כדי לתת פוקוס על האוכל ולהאיר אותו, כי הרי העין אוכלת לפני החיך. כמו כן, חשוב שגוף התאורה יורכב ויכוון בצורה שלא תסנוור את היושבים, וכן רצוי לקבוע דימר כדי לאפשר משחק עם האור להתאמה מושלמת לסגנון האירוח.

4. עיקרון השולחן העגול

במידה וישנה אפשרות לשים שולחן עגול הרי שזה האחרון מאוד מומלץ. שולחן עגול נותן תחושה של שיוויון בין כל יושבי השולחן מבחינת המיקום והקרבה. במידה והשולחן גדול מדי כדאי להזמין פלטה מסתובבת למרכז השולחן

5.      שולחן ארוך –

כשקונים שולחן ארוך ומייעדים אותו לאירוח צריך לזכור שבמרבית ימות השנה המשפחה מתכנסת לבדה. לכן, חשוב יותר להתאים את השולחן למספר בני המשפחה ולא לאירוח. שולחן גדול וארוך מדי נותן תחושה שיושבים מעט אנשים סביב השולחן ותחושה של אי נעימות. את נושא האירוח ניתן לפתור עם הגדלות.

6.      בחירת הכסאות –

מאוד חשוב שהכסאות יהיו נוחים לישיבה, מומלץ מרופדים, ואף מומלץ מרופדים בעור שניתן לנקות והוא דוחה כתמים ולכלוך. בכיסאות עם ריפוד בד, ניתן בחלק מהחנויות להזמין בהזמנה מיוחדת, כיסוי ניילון התואם לצורת הכיסא.

7.       פתרונות להגדלת השולחן –

חשוב שההגדלה תהיה פרקטית, נוחה למשתמש ונראית טוב גם כשהשולחן פתוח. כדי שזה יתקיים, יש לדאוג להתאמה פרופורציונלית של רגלי השולחן, כך שהפרופוציות ישמרו גם בעת פתיחת השולחן. עיקרון נוסף קשור בשילובן של כיסאות נוספים מפינות אחרות בבית שיוכלו להשתלב עם פינת האוכל בהגדלה. במקרה זה, אפשר לצאת מהקופסה ולשלב כיסאות שונים (ריפוד שונה, עם ידיות ובלי ידיות ואף צבעים שונים).

8.      הנדסת אנוש נכונה –

היצמדות להנדסת אנוש נכונה וקורלציה בין תכנון הגובה של השולחן לבין הגובה של הכיסאות יספקו נוחות מקסימאלית.

9.      פינת האוכל כחלק ממיכלול בחלל –

חשוב לשמור הקשר התיכנוני של שולחן האוכל לסביבה בה הוא נמצא ובהתאם למיקומו בחלל הבית. למשל, אם פינת האוכל ממוקמת בחלל פתוח שפונה לסלון כדאי ששולחן האוכל יצור הרמוניה עם שולחן הסלון.

10.  מיזוג אוויר –

כאשר מתכננים את חלל פינת האוכל חשוב לדאוג למיזוג נכון של החלל, זאת כדי שלא יהיה מיזוג ישיר על היושבים מסביב לשולחן, בעיקר כשמדובר בישיבה ממושכת.

והכי חשוב, לדאוג לאווירה חיובית ומצב רוח טוב, שהם התפאורה המושלמת לסעודת חג מוצלחת ונעימה.

שנה טובה וחג שמח!

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.