פעילי טו"ב באו לעודד את החרד"קים: צפו בוידאו בלעדי ותמונות מגבעת התחמושת

יותר ממאה טירונים חרדים התייצבו בגדוד החי"ר החרדי "נצח יהודה"  נשבעו אמונים לצה"ל ולמדינה, בטקס שנערך בגבעת התחמושת בירושלים.

האירוע, שהיה אמור לעבור בשקט הפך למתוח,  לאחר קמפיין אגרסיבי נגד חיילים חובשי כיפה שחורה, עלה חשש כי הקנאים יצאו למחות כנגד הגיוס.

סמוך לגבעת התחמושת נערכו מבעוד מועד כדי למנוע מהומות.  בתום ההשבעה צעקו החיילים  "אני מצהיר", וחזרו על עצמם שלוש פעמים. הוריהם מחו דמעה.  לאחר מכן שרו החרדקי"ם את  "התקווה" ולאחריו שרו את  "אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח". של מרדכי בן דוד.

אלוף פיקוד מרכז, ניצן אלון, אמר מוקדם יותר, "לשמחתי ההשבעה נערכת בגבעת התחמושת – המקום שבו ראוי לקיים אותה. יש פה אווירה חיובית של שותפות ואחדות. כולי תקווה שכך זה יימשך, ונעשה בשביל זה הכל. זהו יום חג. רוב המשפחות הגיעו והן תומכות בחיילים. אנחנו בשיג ושיח מתמשך עם החברה החרדית ומקווים שנתקדם". על מסקנות ועדת פרי אמר אלון: "צה"ל יבצע את כל מה שהדרג המדיני יחליט".

מפקד חטיבת כפיר, אל"מ אודי בן-מוחא, אמר במהלך הטקס: "הנח"ל החרדי הפך מחלום למציאות. הוא ספינת הדגל של שירות חרדים בצה"ל, השומרת בצורה קפדנית על הציביון החרדי". המח"ט הודה להורים, לרבנים ולבני המשפחות: "מניסיון, הבנים יזדקקו לגיבוי ולתמיכה שלכם גם בהמשך השירות הצבאי".

בטקס השתתפו  ראשי הגדוד יהודה דובדבני וסגן השר לשרותי דת אלי בן דהן,  יחד עם פעילי תנועת "טוב", המייצגים את החרדים העובדים, שבאו להביע בהם תמיכה.

במהלך טקס ההשבעה, הניפו  שלטי תמיכה בחיילים החרדים בהם נכתב 'חרדים, חיילים, אחים" ו-"כי אנשים אחים אנחנו".

 סגן שר הדתות, הרב אלי בן דהן אמר בטקס כי "זה מעמד מרגש. כרב וכקצין בשירות מילואים, אני מברך את החיילים על הגעתם למעמד זה. כל אחד ואחד מהם, החליט להתגייס על מנת להגן על עם ישראל".

"הרמב"ם קובע שמלחמת מצווה היא עזרת ישראל מהצר, כל מי שנותן ידו להגנת היישובים הנמצאים בקווי העימות מקיים מצוות עשה מן התורה. אני מעריך אותם שזוכים לקיים מצווה זו, לא כל אחד זוכה לקיימה".

סגן השר הדגיש, "אנו לא נסכים למתווה פרי כמו שהוא. יש בו חלקים טובים וטובים פחות, כגון הטלת אישומים פליליים ואנו נפעל לשנות אותם".

בסיום דבריו אמר סגן השר: "עם ישראל עומד מאחורי החיילים, ותומך בהם. אני מאמין שיש לעודד גם את הציבור החרדי להתגייס לצבא, אך לא בדרך של כפייה וסנקציות, לא בדרך של ליבוי שנאה. אלא בדרך של הידברות. תפקידנו הוא להרבות אהבת אחים כלפי כל אזרח במדינת ישראל. אשריי שזכיתי והלוואי שבעז"ה נזכה לעוד השבעות רבות כאלה".

צפו בוידאו בלעדי מהטקס מאת נתי מאיר: ובגלריה שתיעד : הצלם ישי דריקס:

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.