צפו: לקול צעקות 'יש עתיד': אושר חוק הגיוס במליאת הכנסת

הכנסת אישרה בצהריים בקריאה ראשונה, ברוב של 60 תומכים מול 45 מתנגדים את התיקון לחוק הגיוס, הדוחה את הסנקציות הפליליות לשנת 2023. לאורך כל הדיון נרשמת במליאה אוירה טעונה וחילופי דברים קשים. ח"כ מוזס: "אתם רוצים 5,300 גולגלות, כמו שדרש הצאר ניקולאי בזמנו". צפו

הכנסת אישרה בצהריים בקריאה ראשונה, ברוב של 60 תומכים מול 45 מתנגדים את התיקון לחוק הגיוס, הדוחה את הסנקציות הפליליות לשנת 2023.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, השיב להתנגדויות לחוק, וטען כי מספר החרדים המתגייסים הולך ועולה, וכך גם המסגרות המיועדות לשירות חרדים, אך האיום הפלילי פוגע במגמה זו.

לדבריו, "מתחילת הדרך חשבתי שלא צריך להתעקש על הסנקציות הפליליות. עם אישור הסנקציות הפליליות ירד מספר הגברים החרדים שהתייצבו לשירות צבאי".
\
לאורך כל הדיון נרשמת במליאה אוירה טעונה וחילופי דברים קשים. מי שגנב את ההצגה היה ח"כ אליעזר מוזס שסיפק אמירה שנויה במחלוקת. "אתם רוצים 5,300 גולגלות, כמו שדרש הצאר ניקולאי בזמנו", אמר מוזס תוך שהוא רומז למכסות הקבועות בחוק הישן.

בנוסף האשים מוזס את 'יש עתיד' בשנאת ורדיפת חרדים.

ח"כ אלעזר שטרן מ'יש עתיד' הגיב לדברים ואמר: "תתבייש לך. מגביר שנאה שכמוך. לאן עוד תיקח את עולם התורה, משניא יהדות שכמוך".

ואילו יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן שנאם אף הוא בדיון בחר לעקוץ את הממשלה והעומד בראשה: "ברור שמרכיבי הקואליציה לא מאמינים זה לזה, ולא סומכים זה על זה. המפלגות החרדיות יודעות עם מי יש להם עסק…הן לא מאמינות לראש הממשלה ולשר הביטחון ולכן דרשו מסמך התחייבות בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.