הושע- נא רבה: הוחלף קוצב לב – בית החולים: "מצבו של הרב יוסף קשה אך יציב"

בתום שבוע של אי וודאות מנהיגה הרוחני של ש"ס, מרן הרב עובדיה יוסף, עבר את הלילה במצב יציב, כך מסרו מבית החולים הדסה עין כרם בו הוא מאושפז.

המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' יעקב נפרסטק, מסר כי הוחלט לא להחליף את קוצב הלב הזמני שלו בקוצב לב קבוע, אלא להחליף אלקטרודה בלבד. "קיימת סכנה לחייו, אך לא בטווח המיידי", אמר פרופ' נפרסטק.

 

לפני מספר שעות התכנס צוות הרופאים שמטפל ברב ודנו בשאלה האם לשים קוצב לב קבוע", אמר פרופ' נפרסטק, בעדכון שמסר לכתבים בסביבות השעה 11 בבוקר. "לאור העובדה שלא היה הכרח בכך הוחלט לא לבצע את השתלת הקוצב הקבוע והוחלפה רק אלקטרודה, אותו תיל של הקוצב הזמני, לאלקטרודה חדשה ויציבה יותר. הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה, הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב.

הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה. הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב. הפרוצדורה נעשתה במחלקה הקרדיולוגית והרב חזר למחלקת טיפול נמרץ, שם הוא ממשיך לקבל את אותם טיפולים אשר מייצבים את מצבו", אמר. "קיימת סכנה לחייו אך לא בטווח המיידי. אנו ממשיכים לפי תוכנית הפעולה בתקווה שגופו יתייצב".

"צוות הרופאים המטפל בו ממשיך את הסיוע הרפואי למערכות בגופו שתפקודם כשל או נחלש", כך בדוברות וציינו כי הבוקר יחליט הצוות הרפואי על המשך הטיפול. 
בינתיים, הרב ממשיך להיות במצב קשה אך יציב, מורדם ומונשם ומאושפז ביחידה לטיפול נמרץ פנימי בהדסה עין-כרם.

לנוכח היציבות הלילה, הבוקר צפויים הרופאים להחליף קוצב לב זמני באחר, ולהמתין לראות השפעתו. הטיפול קצר אך במצב הנוכחי  המצב לא – פשוט. אומרים בבית החולים.

אמש המקובל רבי אברהם חי הגיע לבית החולים לצד אלי ישי ערך תיקון מיוחד לרפואתו של מרן.

IMG-20130924-WA0429 IMG-20130925-WA0001

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.