מיני-מפץ בעיריית ירושלים: ליאון חובר לברקת

כשברקע ההתקפות נגדו בסוגיית השבת – רושם ניר ברקת הישג פוליטי בדמות צירופו של יריבו הגדול, משה ליאון, לקואליציה העירונית

דרמה בעיריית ירושלים: משה ליאון, יריבו הגדול של ניר רה"ע ניר ברקת, מצטרף לקואליציה העירונית, כשבמקביל סיעת הליכוד ביתנו שבראשה הוא עומד תתמזג עם סיעתו של ברקת.

בימים האחרונים התקיימו מגעים אינטנסיביים בין ברקת לליאון, כאשר הנושא שעמד על הפרק הוא איחוד וצירופו של ליאון לסיעתו של ברקת, כל זה מתרחש על רקע המהומה בעיר בעקבות החלטת העירייה שפורסמה אמש להטיל קנסות על מספר מרכולים שפועלות בשבת, ההחלטה גררה תגובות קשות מצד גורמים חילונים במועצה שטענו כי מדובר במהלך לפיוס החרדים על רקע פתיחת ה'יס פלנט' בשבת.

המרוויח הגדול מהמהלך הוא ברקת עצמו, שמחזק את מעמדו בעירייה דווקא בימים בהם הוא מותקף מכל עבר (ראה ידיעה נפרדת).

לעומתוף המפסידים הגדולים הם אנשי סיעת גל התורה' העומדים בראש החץ של המאבק נגד ברקת, והעריקה של ליאון לעבר שורותיו מהווה עבורם מכה מוראלית קשה, ואולי אף מעבר לכך.

כזכור, ליאון שהיה עד היום באופוזיציה הירושלמית כראש סיעת 'ירושלים-ביתנו' ניהל מול ברקת קרב קשה ביותר בבחירות האחרונות, כאשר ש"ס ודגל התורה היו תומכיו הגדולים ביותר של ליאון. הקרב גלש גם לפסים אישיים והסתיים בנצחונו של ברקת שנבחר לראשות העיר בעקבות אנשי 'גור' ואנשי 'בני תורה' שהריצו את חיים אפשטיין למרות שלא היה לו סיכוי להיבחר, מה שגרם לכך שליאון קיבל פחות קולות ואיבד את הבכורה לברקת, לעומת זאת רשימתו של ליאון קיבלה רק מושב אחד במועצת העיר.

סיעתו של ברקת אינה כה גדולה – לברקת ישנם ארבעה מושבים בלבד מתוך 31 – והדבר מקשה על קבלת והעברת החלטות במועצה, בעקבות כך פועלים בסביבת ברקת להרחיב את הסיעה, ובמסגרת זו מתקיימים בשבועות האחרונים מגעים לצירופו של לאון לסיעתו של ברקת.

אתמול (שלישי) נפגשו בלילה ליאון וברקת בביתו של זה האחרון לסיכום פרטים אחרונים, והבוקר, כאמור, נחתם ההסכם.

לפי המסתמן כעת אם יצטרף יחזיק ליאון בתיק המינהלים הקהילתיים, שעד כה הוחזק על ידי סגן ראש העירייה מאיר תורג'מן. ליאון מעוניין לקבל את התיק מכיון שהחזקת תיק זה תאפשר לו קשר ישיר עם תושבי העיר בשכונות השונות.

תורג'מן עצמו אמור יהיה לקבל את תיק התכנון והבנייה היוקרתי, אשר נמצא בידיו של סגן ראש העירייה (ואחיו של שר האוצר) קובי כחלון, שאמור לפרוש מהעירייה אחרי החגים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.