"ההכרעה על ממשלת אחדות – בתוך ימים"

על אף ההכחשות הרשמיות גורמים המקורבים מו"מ מעריכים כי הצטרפותו של הרצוג לקואליציה מעולם לא היתה קרובה יותר {לקראת דרמה פוליטית?}

המערכת הפוליטית עוצרת את נשימתה לקראת ההצטרפות האפשרית של 'המחנה הציוני' לממשלה: אמש בשעות הערב פרסמה מפלגת 'הליכוד' הכחשה גורפת לדיווחים, אולם גורמים המקורבים למו"מ – לרבות ח"כים מהמפלגה – מאשרים אותם במלואם.

ע"פ המסתמן, הרצוג יקבל מנתניהו מספר חסר תקדים של תיקים, בהם החוץ, הכלכלה ואולי המשפטים (על כך בהמשך) – מה שיאפשר לו לפתות כמה שיותר חברי מפלגה. מנגד, בכל הקשור לקווי היסוד של הממשלה, נתניהו נחוש שלא לבוא לקראת הרצוג ולא לשנות אותם. בנוסף, נתניהו מתנגד לדרישתו של הרצוג להוצאת 'הבית היהודי' מהממשלה.

"מקסימום הישגים מיניסטריאלים, מינימום הישגים אידיאולוגים", הגדירו בליכוד את המתווה של נתניהו.

הנדוניה אותה צפוי נתניהו להעניק להרצוג: 8 שרים, 3 סגני שרים, אחריות על המו"מ המדיני ועוד.

יצוין כי זהות התיקים טרם ברורה לחלוטין. התיקים בהם תזכה 'העבודה' בודאות הם: החוץ והכלכלה. באשר לתיק משפטים התמונה לא ברורה לפי שעה מאחר ו'הבית היהודי' הודיעו לנתניהו כי לקיחת תיק המשפטים מאילת שקד תוביל לפרישתם מהקואליציה.

עיקר ההתנגדות למהלך מגיעה מכיוונה של שותפתו של הרצוג למחנ"צ, ציפי לבני. לבני צפויה להוביל ההתנגדות למהלך ואם אכן הוא יאושר בועידת המפלגה עשויה 'התנועה' לפרוש מ'המחנה הציוני'.

בתוך כך, ח"כ דוד ביטן (ליכוד) שיתמנה בתוך מספר ימים לתפקיד יו"ר הקואליציה מעריך כי בתוךם ימים ספורים יוכרע האם אכן תוקם ממשלת אחדות. "ראש הממשלה מבקש מהרצוג תשובה בהקדם שכן סבב השרים הצפוי בממשלה יושפע מכניסה אפשרית של המחנה הציוני לקואליציה…הדיווחים התכופים על מגעים פוגעים בתפקוד הקואליציה, כיוון שחברי הכנסת בקואליציה לא יודעים כיצד כניסת המחנה הציוני תשפיע על מעמדם ועל תפקידים שהם ממלאים או מבקשים למלא", דברי ביטן בראיון ל'מעריב'.

ביטן הוסיף: "אי אפשר למשוך את המגעים האלה יתר על המידה ולהערכתי בתוך ימים בודדים תיפול ההכרעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.