לקראת הדיון בבג"ץ על מתווה הכותל: עצרת תפילה היום ב'כותל הדרומי'

פרסום ראשון: בציבור החרדי מתכוננים לשורת עצרות על מתווה הכותל. היום תתקיים העצרת הראשונה בכותל, לקראת הדיון בבגץ ביום ראשון הבא

לקראת הדיון שאמור להתקיים בבג"ץ ביום ראשון הבא באשר למתווה הכותל, תתקיים היום בצהרים עצרת תפילה ברחבת הכותל המערבי וב'כותל הדרומי, כחלק משורת הפגנות ועצרות.

כזכור, לפני כשנתיים, בשלהי חורף תשע"ו, התקבלה החלטת הממשלה על מתווה הכותל. ההחלטה כללה הכרה רשמית בתנועה הרפורמית, הגדלת הרחבה הרחבה הדרומית של הכותל המערבי, הקמת מנהלת שתייצג את ארגוני הרפורמים והקונסרבטיים והזרמת תקציבים ממשלתיים לפעולות אלו.

בא' תמוז תשע"ז, לאחר מאבק ציבורי ארוך החליטה ממשלת ישראל להקפיא את מתווה הכותל. מאז, מתנהל דיון משפטי וציבורי ארוך בין כותלי הבג"ץ כאשר ארגוני הרפורמים מנסים לרתום את בג"ץ לעשות את מה שממשלת ישראל החליטה שלא לעשות, דהיינו לתת להם הכרה ומעמד רשמי בכותל המערבי ומכוח זה גם בכל ענייני הדת במדינה.

ביום ראשון הבא כ"ז טבת יתקיים דיון בהרכב מיוחד של שבעה שופטים באשר למתרחש ברחבה המרכזית וברחבה הדרומית של הכותל המערבי. דיון זה מאגד בתוכו כשישה תיקים ועתירות שונות שהוגשו הן על ידי התנועות הרפורמיות והן על ידי מרכז ליב"ה, עמותת בצדק ונשים למען הכותל.

כעת, כחלק מהפעולות לשמירה על שלמות וקדושת הכותל, מארגן המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל תפילת מנחה מיוחדת להצלחת המאבק. התפילה תתקיים היום בשעה 13:20 ברחבה הדרומית של הכותל המערבי ולאחריה יתקיימו שיעורי תורה למען המקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.