לקראת הדיון המכריע בעליון: מאות חרדים התפרעו בירושלים – השוטרים התעללו במפגינים

בעקבות החלטת בית המשפט בירושלים לנתח את גופת נכדו של ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, יצאו מאות חרדים למחות כנגד הנתיחה. ב-17:00 הדיון המכריע. עורך הדין: "המשפחה מבקשת שלא לנתח". { ירושלים בוערת}

ירושלים בוערת: בעקבות החלטת בית המשפט בירושלים לנתח את גופת נכדו של ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, יצאו מאות חרדים למחות כנגד הנתיחה.

בכיכר השבת בירושלים נערכה הפגנת ענק, שם נעצרו מספר 3 חרדים שהתפרעו במחאה על הכוונה של בית המשפט לחלל את כבוד המת.במהלך ההפגנה נחסמו כבישים על ידי מספר מפגינים שהתפרעו בכיכר השבת .
משפחתו של ראש העיר הגישה ערעור לבית המשפט העליון על הפסיקה לפיה יש לנתח את גופת התינוק משה רפאל מזרחי ז"ל שנפטר הבוקר לאחר שסבל מפגיעת ראש קשה, על פי הערכת הרשויות, המטפלת טילטלה את התינוק  .

בשעה 17:00 יתקיים דיון  מכריע בבית המשפט

עו"ד משה אלמליח, אומר בראיון לערוץ 7 כי הדרישה לנתח את הפעוט ז"ל, פוגעת ברגשות המשפחה, "כל הדרישה הזאת של ניתוחי מתים, חייבים לשנות אותה. הרי במקרה הזה אין חשד שיש איזה עבריין שמסתובב ברחובות חופשי, הרי גם החשדות של המשטרה מצומצמות מאוד ואם יש חשד הכול כבר נחקר. התיק הזה ממילא ייגנז, אז מדוע לא מתחשבים כאן, בכבוד האדם וחירותו, אין התחשבות ברגשות הדתיים".

 

עורך הדין לא מאשים את המטפלת "זה סיוט שהמשפחה צריכה לעבור, שהיא לא יכולה לקיים את ההלוויה. אומרים למשפחה שאולי מחר הם ירצו לתבוע כסף, אבל המשפחה כבר הודיעה שהיא לא תעשה את זה. המשפחה רוצה את כבוד המת".

 

"מדוע אין כאן התחשבות ורצון להזדהות עם הכאב של המשפחה", תהה עורך הדין. "גם אם חס וחלילה קרה משהו, כבר חקרו את המטפלת ואת ההורים, למשטרה אין חשד, כולם משוכנעים שגם אם חס וחלילה זה נעשה, זה היה בשוגג".

 

מדובר במטפלת צעירה שניהלה משפחתון בביתה שבשכונת גילה בירושלים. כשהבחינה כי התינוק לא מתעורר היא הזעיקה את מד"א ואת הוריו.

 

המטפלת נעצרה, נחקרה באזהרה וסיפרה כי בשלב מסוים התינוק חש לא בטוב והתעלף. עקב חוסר בידע מקצועי, היא ניסתה לטענתה לעורר את התינוק – וטלטלה אותו. אתמול הורה בית המשפט לשחררה בערבות בתנאי הרחקה של חודשיים מהמעון, כי לא עברה הכשרה מתאימה במד"א.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. טאטע נא ונא תעזור לנו להתעורר תיכף ומיד כדי לבטל "גזירת גיוס המחודש" ע"י המשכילים פלג השמד והערב רב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. טעות בכותרת. חרדים לא התפרעו הם הפגינו או מחו מי שהתפרעו הם השוטרים, (או כתבים שמנסים להוציא דיבתם רעה על יהודים שומרי תורה)

  דוב |
  הגב
  • אתר כזה, מוציא דיבה על שמורי תורה ומצוות?! מה פתאום.

   זה כאילו שאתר יעשה לגיטימציה לגיוס – כשהרבנים אוסרים.
   זה כאילו שאתר יפרסם אפליקציות "וכמה כיף להשתמש באייפון" כאשר רובו מוחלט של הרבנים אוסרים
   זה כאילו שאתר מנסה לצייר את לפיד בסדר אחרי שהתנקל לתורה…

   מה קוקר עושה זאת?! לא…. מה-פתאום….

   מגיב |
   הגב