לקראת הדקה ה- 90! היסטריה בש"ס: במרכז הרב – בין הזמנים – בוטל

הקרב על הרבנות  הראשית: יממה לפני הדיון בבג"ץ הרב שמואל אליהו  אומר כי ההכרעה בנושא צריכה להישאר בידי 150 חברי "הגוף הבוחר"  לדברי הרב אליהו , "העתירה מבקשת להפוך את בית המשפט לזירת ויכוח ציבורי, פוליטי והלכתי – ויכוח שראוי כי יתקיים בזירה הציבורית"

עוד אומר הרב אליהו כי האמירות המיוחסות לו כלל לא נאמרו על ידו.

בג"ץ ידון מחר בעתירה שהוגשה נגדו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי לא יגן על מועמדותו של הרב אליהו.

בנתיים נדמה כי הקרב צמוד וכי למרות ההסכם בין דגל לש"ס אין שום  מעומד שיכול להרכין את ראשו על הכרית וללכת לישון, במיוחד שיש לך יריבים קשים עם בעלי סיכוים לא רעים לזכות בתואר.

ל'קוקר' נודע כי בקרב על תפקיד הרב האשכנזי העסק הולך ומתחמם: הן הרב לאו והן הרב דוד סתיו נלחמים על כל קול והקרב ביניהם צמוד מתמיד. בישיבת מרכז הרב ביטלו את בין  הזמנים, רחבת הישיבה בקריית משה בירושלים שוקקת חיים, רבנים ראשי ערים נכנסים ועולים ללשכתו של הרב שפירא, עסקנים מתלחשים ושולפים מחשבונים, "יש לנו 65 חברים", הם אומרים, "הסיכוים של הרב שפירא לזכות  בקרב הוא משמעותי". אומר לנו אחד התלמידים.

לעומת זאת בקרב על תפקיד הרב הספרדי  ישנה אי בהירות, ישנם חברים בגוף הבוחר שמקרובים לרב עמאר ואלו עשויים לתמוך ברב בוארון. במידה ואכן הרב בוארון יפתיע ויכה את כל הפרשנים שוק על ירך, הפילוג בתנועה הספרדית היא עניין של ימים, ודרעי יספוג בסיטואציה שכזו כזה מפלה צורבת.

אמש בשיעורו  השבועי אמר הרב עובדיה : "אין שום ספק שהוא לא מתכוון לכל אלה שלובשים כיפות סרוגות. וכי הכיפה הזו היא מעידה מיהו האדם? כוונתו רק על פוליטיקאים שעזבו מקור חיים והלכו עם אנשים אויבי תורה, גזרו גרות על התורה – על זה הוא מתכוון. אבל שאר כלל חבריהם הכיפות הסרוגות – כולם אהובים, כולם ברורים. יש לי הרבה תלמידים עם כיפות סרוגות. מעולם לא ידעתי מה זה כיפה סרוגה ומה זה כיפה שחורה".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רבותי לא הבנתי ממתי רב פוסק זה מי שפוליטיקאי כזה או אחר יחליט.
  להיות רב ראשי זו אחריות גדולה, ולא כמו שמחליטים על מי שיהיה שר אוצר בזמן שהוא לא מבין בכלכלה.
  תפקידו של רב ראשי לפסוק כפי ההלכה היהודית, ולא להקל, וללכת חלילה נגד ההלכה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. במקום לריב בואו נחליט כולנו לבחור ברב לאו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הלואי שהבנים של… לא יבחרו
  כאן זה לא ירושה שעוברת מאב לבן,לכל אחד יש זכות מלאה להתמודד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. שטויות… ישיבת מרכז הרב ריקה מתלמידים וכולם בביתם.
  אין מחשבונים בישיבה, אלא רק גמרות
  ונכון… הרב שפירא ייבחר, אך יהיו לו מאה קולות לפחות…

  יהושע |
  הגב