לקראת החלטה סופית? ועדת הגיוס מתכנסת בכנסת

לאחר אין ספור הערכות שונות, ויכוחים רבים בין מרכיבי הקואליציה, איומים על פרישה לצד ניסיונות לגישור, בימים האחרונים נראה כי חוק הגיוס עומד לקראת דחייה בבג"צ

לאחר אין ספור הערכות שונות, ויכוחים רבים בין מרכיבי הקואליציה, איומים על פרישה לצד ניסיונות לגישור, בימים האחרונים נראה כי חוק הגיוס עומד לקראת דחייה בבג"צ, והשיח של האחראיים מטעם הקואליציה מלמד על אי קבלת החלטה, וגרירה של חוק הגיוס למושב החורף הקרוב, כאשר הסיכויים שתתקבל הכרעה כלשהי בעניין נראים קלושים.

אך למרות זאת ועדת הגיוס בראשותו של יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם מתכנסת בשעה זו לדיון חמישי ואחד לפני האחרון בעניין חוק הגיוס, כאשר הנושא הוא תגמול לחרדים המתגייסים לצה"ל, והשירות הלאומי אזרחי במגזר החרדי.

הדיונים הללו הם חסרי משמעות עבור חוק הגיוס ועקרונותיו שמהווים את סלע המחלוקת בין הסיעות החרדיות למרכיבי הקואליציה ונציגי משרד הביטחון וצה"ל בועדת הגיוס.

אך למרות זאת כלל המרכיבים של הועדה התכנסו היום בחדר ועדת העליה והקליטה של משכן הכנסת כאשר בפתח הדיון היו"ר דודי אמסלם ממשיך להעמיק את האפלה סביב החוק ואומר לח"כ אלעזר שטרן: "יכול להיות שנסכים עכשיו על כל המתווה, אבל נתכנס בפגרה ונעשה עוד שינויים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.