לקראת הכרעה: האם אלי ישי יפרוש מש"ס?

מתח בש"ס: אלי ישי עשוי להכריע תוך יממה לאן מועדות פניו. דרעי שוחח עם בנט להציל ברית של אריאל עם ישי. ישי ניהל מגעים להצטרף לרשימת 'יהדות התורה' , ושוקל לפרוש מהחיים הפוליטיים

המתח הפנימי בש"ס, בין היו"ר אריה דרעי ליו"ר לשעבר אלי ישי, נוסק לשיאים חדשים, דווקא בשעה שבה נעשים ניסיונות להביא לפשרה בין כל הצדדים.

ח"כ אלי ישי נועד בסוף השבו שעבר עם חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, בניסיון להגיע להסכמות בנוגע לשילובו ומעמדו בתוך התנועה לאחר הבחירות ומחר אמור להיפגש עם יו"ר ש"ס אריה דרעי.

ח"כ אלי ישי צפוי להודיע בתחילת השבוע האם יפרוש ממפלגת ש"ס, לאור התנהלותו של היושב ראש דרעי.

נציין, כי חברי מועצת התורה, שהיום הם יותר גוף פוליטי, נשלטים על ידי אריה דרעי. דרעי דרש בימים האחרונים להפקיד מכתב התפטרות ואסר עליו להתראיין לכלי התקשורת.

ביום שישי, הגיע ישי יחד עם רעייתו אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שם בירכו הגראי"ל בברכת הצלחה אך לא שוחחו על הקמת מפלגה חדשה.

אלי ישי עם הגראי''ל מסגל

בתוך כך במפלגת האיחוד הלאומי-תקומה, בראשות שר הבינוי אורי אריאל, נערכים לאפשרות של פיצול הסיעה וחבירה לאלי ישי. ביום ראשון אמורות להתקיים פגישה מכרעת בין יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט לשר אריאל.

בערוץ 10 דווח על שיחת טלפון שקיימו יו"ר ש"ס, אריה דרעי, ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. השניים שוחחו לראשונה לאחר זמן רב כשעל הפרק, ניסיון של דרעי להציע ברית עם הבית היהודי נגד אלי ישי ואורי אריאל.

על פי הדיווח בערוץ 10, ישי בחן בימים אלה שתי אפשרויות שהיו ריאליות מבחינתו – חבירה ליהדות התורה, שלא ברור מה יהיו סיכוייה להצליח, וחבירה לאורי אריאל אם וכאשר האחרון יתפלג מבנט.

 

 

גורמים במערכת הפוליטית ידעו לספר על מו"מ הולך ומתקדם בין השר אורי אריאל לישי בנוגע להקמת מפלגה משותפת, בראשה יעמוד ישי ולצידו כמספר 2 יכהן אורי אריאל אך מרגע לרגע נראה כי ישי לא יחבור לאריאל. במקביל לאופציה של פרישה מהחיים הפוליטיים עומדת בפני ישי אופציה רצינית נוספת של הקמת מפלגה חרדית-חברתית חדשה, בנשיאותה יעמוד הרב מאיר מאזוז, פטרונו הפוליטי של ישי וראש ישיבת "כיסא רחמים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.