לקראת הכרעה: ועדת שקד תחל היום בהצבעה על חוק הגיוס

הבוקר אנו מגיעים לתחילת הישורת האחרונה בוועדת שקד. לאחר אין ספור דיונים וויכוחים, יחלו הבוקר בוועדה להצביע על חוק הגיוס. נכון לעכשיו העמדות עדיין לא ברורות במספר נושאים.
הנקודה העיקרית היא כמובן נושא הסנקציות הפליליות. ביש עתיד כבר הודיעו כי אם לא יתקבלו החלטות על סנקציות פליליות הם יפרשו מן הממשלה.
"בבית היהודי" עד עכשיו טענו שהם מתנגדים לסנקציות פליליות, אלא שהשאלה המרכזית היא האם לוועדה יהיה רוב גם בלי האצבעות של ה"בית היהודי". בהנחה שבין חברי הוועדה יצטבר הרוב הדרוש הרי שהמהלך של הבית היהודי יתברר כמשחק צבוע.
הם מבחינתם מצביעים נגד הפליליות, אך בפועל הם מתקבלות שלא על דעתם.
אם האצבעות של חברי הבית היהודי, יהיו קריטיות לקבלת הרוב בוועדה – כאן קשה לדעת מראש מה תהיה ההחלטה של בנט, וייתכן שהוא יחליט להכנע לדרישות של לפיד.
נכון לעכשיו ראש הממשלה נמנע במופגן לעסוק בנושא והותיר את זירת ההתגוששות ליש עתיד והבית היהודי.
אך בהחלט עלולה להיות סיטואציה שתכניס את נתניהו לביצה הנוכחית. בוועדה נוכחים גם חברי ליכוד ובמצב שבו נראה את הבית היהודי(אם וכאשר) מצביעים נגד הסנקציות הפליליות, יכול להווצר מצב שדווקא האצבעות של חברי הליכוד הם אלו שיכריעו את ההצבעה.
במקרה כזה נתניהו נכנס לפלונטר גדול. אם הוא מורה להצביע בעד, הוא סותם את הגולל באופן סופי עם המפלגות החרדיות. ואם יורה להצביע נגד הוא מסתכן בהפלת הממשלה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.