בפלג הירושלמי מאייימים: "אם לבחור העצור לא יהיה חג – לכל מדינת ישראל לא יהיה חג"

בהתייעצויות הדרמטיות של פעילי הועדה נגד הגיוס בעקבות מעצר הבחור מהישיבה הספרדית "אורחות דוד" הוחלט כי הציבור החרדי יבצע בימים הקרובים ובמהלך חג הפסח פעולות מחאה חסרות תקדים תחת הסיסמה המסעירה: "אם לבחור העצור לא יהיה חג – לכל מדינת ישראל לא יהיה חג"!

במהלך ההתייעצויות הוחלט כי בתקופה זו ניתן ללכד חלקים רבים ונרחבים מהציבור החרדי למחאה רבתי, בעקבות הזעם הקולקטיבי על חקיקת החוק עם הסנקציות הפליליות, בניגוד לכל ההבטחות של הממשלה והצבא.  גורמים ביהדות התורה ובש"ס אמרו: "נוצר מצב שכבר אין מקום לחילוקי דעות בגלל שאין עוד מקום לטענה שהיתה אולי נכונה בעבר כי יש לנסות ולמצות את דרכי השתדלנות השקטה. לאחר שהתברר לנו שכל נסיונות השתדלנות לא הועילו בגלל דרכי השקר והרמיה של ביבי נתניהו ונפתלי בנט, אילת שקד וגדי אגמון – אין עוד על מה לדבר. מכיוון שהם החליטו לקבוע בחוק סנקציות פליליות מרושעות יש לנו הזדמנות להוכיח להם בשטח כבר עכשיו כי סנקציות של מאסרים יובילו לאנרכיה ומרי אזרחי, כדי שייצא להם החשק לחלום על כך גם בעתיד".

בנוסף, בתקופה זו ניתן להוציא רבבות בני ישיבות לפעולות מחאה, מכיוון שהבחורים נמצאים בחופשת "בין הזמנים" ואינם צריכים לצאת מהישיבות אלא מבתיהם. עובדה זו מגדילה פי כמה וכמה את הפוטנציאל של המפגינים, מעל ומעבר להפגנות הקודמות שגם הן הביאו לתוצאות מרשימות בכבישי הארץ.

כל זה מביא את ועד הפעולה לארגן פעולות שונות ומגוונות אשר יביאו "לשתק את המדינה" כלשונם, פעולות שיתקיימו בערב חג הפסח ובמהלך החג, בפרט בכבישי הארץ המרכזיים ובדרכים המובילות לאתרי הטיולים והבילויים בחג.

באחד הדיונים השתתפו בעלי תשובה שהיו בעבר בתפקידים בכירים במשטרה ובצבא, שאמרו כי מנסיונם הם יכולים לספר שאין למדינה כח אדם וכלים מקצועיים להתמודד עם פעולות כאלה בימים שהם בעייתיים ממילא גם ללא כל פעולה חריגה. הם אמרו כי בערב חג ובחול המועד הכבישים מלאים ומתפוקקים בכל מקרה והמשטרה בקושי משתלטת על התנועה הכבדה. מספיק שבכל צומת וכביש מרכזי ייצאו עשרות מפגינים לחסום את הכביש לחילופין לרבע שעה בלבד, כדי שתיווצר מהומה עצומה ופקקים מתמשכים של רבבות כלי רכב התקועים מבוקר ועד ערב. כל אזרח במדינה יודע שבתקופת החגים מספיקה כל הפרעה קטנה ומקומית כדי ליצור תגובת שרשרת וצוואר בקבוק שאי אפשר להיחלץ מהם. המפגינים יכולים להפתיע בכל רגע נתון בזירה אחרת ולהתפזר במהירות בטרם יגיעו כוחות משטרה, כאשר תספיק פעולה קצרה וממוקדת לבלגן אדיר אשר ייצור אפקט ציבורי ותקשורתי חסר תקדים. "למשטרה אין כח אדם כדי להתמודד עם הבעיה ובעבר במקרים כאלה פנה מפכ"ל המשטרה לממשלה וביקש למנוע ככל האפשר את האנרכיה שתיווצר בכל מקום", אמרו.

בועד הפעולה אמרו כי במקביל יוקם צוות מסבירנים ודוברים שיתראיינו לתקשורת הבינלאומית ויסבירו שנפתחת כאן התקוממות אזרחית שיש לה דינמיקה משלה ותפעל ככדור שלג והם אף ירמזו להשוואות שיביכו את נתניהו תוך איזכור זעזועים מזרח תיכוניים בסגנון "כיכר תחריר". הכותרות הצהובות שידווחו בעתונות בחו"ל על המהומות בישראל יפלו על ראשה של ממשלת נתניהו בתקופה לא נוחה, כאשר המימשל בוושינגטון והתקשורת האמריקנית רואים בממשלה הנוכחית גורם חסר אחריות מבחינה בינלאומית ועשיו יוכלו להצביע גם על חוסר היציבות שמצרף גם את ישראל לגל הזעזועים הפנימיים במדינות האיזור.

יצויין כי העסקנים שמטפלים באירגון מקצועי ויעיל של גל המחאות אמרו כי ינסו לדאוג ככל האפשר כדי שאזרחים תמימים לא ייפגעו מהאנדרלמוסיה בכבישים ובכניסה לאתרי הטיולים ולכן יודיעו מראש בכלי התקשורת כי מהיום והלאה מומלץ שלא לצאת לשום נסיעה בין עירונית ומי שבל זאת יחליט לצאת, עושה זאת על אחריותו ועליו לקחת בחשבון שבמקום להגיע למחוז חפצו ייאלץ לבלות שעות ארוכות בכבישים.

כזכור, ח״כ הרב מאיר פרוש פנה אתמול למפכ״ל המשטרה והזהיר כי מעצר בחור הישיבה יגרום לתוצאות קשות ולאירועים החורגים מגבולות תחום השיפוט הצבאי, כאשר המדינה תהייה תחת גל אדיר של מהומות ומחאות, כך שמפאת שלום הציבור דווקא המשטרה האזרחית מחוייבת להתערב במקרה זה ולמנוע צעדים פרובוקטיביים של מאסר בן ישיבה בימי חג הפסח, כאשר מקובל לתת חופשות אפילו אסירים שמרצים שנות מאסר בגלל עבירות חמורות.

.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צריך לעמוד מול עלובי החיים האלו עם שלטים ענקיים "כל הנוטל עצה מן הזקנים אינו נכשל…"

    איש |
    הגב