לקראת המירוץ? אורי לופוליאנסקי השתטח על קברו של מרן הגרי"ש אלישיב – צפו בגלרייה

במוצש"ק, מוצאי היארצייט לרגל שנה להסתלקותו של רבינו רשכבה"ג ר' יוסף שלום אלישיב זצוק"ל עלו המונים לחלקת הרבנים בהר המנוחות .

לקראת המירוץ המתוכנן לראשות עיריית ירושלים  נצפה ראש העיר ירושלים לשעבר ואולי גם בעתיד אורי לופליאנסקי  אשר בא לרחבת הקבר והעתיר בתפילה בציונו של הגרי"ש זצקו"ל.

הקשר בין מרן הגרי"ש אלישיב ללופוליאנסקי היה קשר ייחודי. בשעתו הכריע מרן הגרי"ש אלישיב ולראשונה הורה להציב את  אורי לופוליאנסקי כמעומד לראשות עיריית ירושלים. החלטה זו נחשבת תקדימית, לאור המדיניות שהייתה מקובלת קודם לכן בקרב החרדים האשכנזים שלא ליטול תפקידים פוליטיים בכירים בערים שאינן חרדיות, ובכל זאת למרות שרבים לא האמינו, לופוליאנסקי הפתיע,והיכה בתדהמה את טובי הפרשנים שחשבו כי ברקת ינצח, לופוליאנסקי נישא על כפיים, ומיד כשוך החגיגות הגיע למעונו של מרן הגרי"ש אלישיב לקבל את ברכתו ולקבל את הכוונתו.

משך ארבע שנות כהונתו בתפקיד ראש העיר ירושלים, נועץ עם מרן הגרי"ש בכל שאלה ובכל נושא שעלה על הפרק, הקשר העמוק שהיה מנת חלקו הביא אותו אמש לשוב לחלקת הקבר, להשתטח על קברו של רבנו הגדול ולבקש כי מרן ישפיע מלמעלה על ירושלים עירך..

צילום: משה פרנקל

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.