לקראת הסלמה? כיפת ברזל נפרסה בצפון

לאור ההסלמה בשטחים, והעלייה בכמות הפיגועים כלפי ישראל, נפרסה מערכת כיפת ברזל באזור הקריות, כהגנה מפני איומים מכיוון לבנון וסוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "המערכת נפרשת בהתאם להערכות מצב ובהתאם לצורך".

לאור ההסלמה בשטחים, והעלייה בכמות הפיגועים כלפי ישראל, נפרסה מערכת  כיפת ברזל  באזור הקריות, כהגנה מפני איומים מכיוון לבנון וסוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "המערכת נפרשת בהתאם להערכות מצב ובהתאם לצורך".

במקביל, בצהל נערכים לקרת חידוש ירי הרקטות מרצועת עזה ותושבי הדרום הונחו להיערך בהתאם.

בשעה  שהקבינט המדיני-ביטחוני מכונס ודן בהידרדרות הביטחונית, הוקפצו כ-2,000 לוחמים ליהודה ושומרון כדי לתגבר את אבטחת היישובים. מוקדם יותר, סמוך לצומת גוש עציון, נהרג פלסטיני בעימותים עם כוחות צה"ל ואבנים ובקבוקי תבערה יודו גם ליד רמאללה.

 

שר הביטחון משה בוגי יעלון התריע  מפני אפשרות של הסלמה: במהלך ביקור שערך היום בגוש עציון על רקע התגברות אירועי הטרור באזור, הזהיר יעלון כי ייתכן שהמצב הביטחוני עלול להסלים עוד יותר בתקופה הקרובה.

 

"אנחנו צריכים להיערך לאפשרות של הסלמה, לכן אנחנו מתגברים את הכוחות כדי להביא לנוכחות יותר גבוהה. הרשות הפלסטינית פועלת בשטח בניסיון להרגיע את הרוחות, אך התבטאויות שונות, כולל כאלה של יו"ר הרשות, מביאות למעשים הקשים", אמר יעלון והודה כי קיים קושי בעצירת מפגעים בודדים. לטענתו, עדיין לא מדובר ב'אינתיפאדה' חדשה שפרצה וכי "יש להמתין להתפתחויות בטרם נגדיר הגדרות".

יעלון הוסיף כי לא יאפשר למצב להסלים: "תגברנו את האבטחה ביהודה ושומרון, שם הייתה עלייה באלימות ובטרור העממי. אנחנו מבצעים מעצרים נרחבים יותר מאשר קודם וננקוט ביד קשה כלפי המפגעים, כולל הריסת בתים של מחבלים כדי לעצור את הגל הזה. אני קורא לכל מי שיש עניין ויכולת להרגיע את השטח, לעשות זאת".

 

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט, הדגיש בכנס לביטחון המולדת של מכון הייצוא כי עם ישראל לא ייכנע לטרור: "לא רק שאפשר לנצח את הטרור, חייבים לנצח את הטרור ואנחנו ננצח את הטרור.

"העם היהודי נמצא כבר אלפי שנים בארץ הזו והציונות נמצאת כבר 120 שנה, ועדיין מנסים לעשות לנו רע, אולם אנחנו בינתיים צומחים. יש איומים ועכשיו אנחנו רואים ברחובות סכינים ודברים אחרים. עם ישראל מתקדם ויש לנו ייעוד לעשות טוב בעולם, אף אחד לא יעצור אותנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.