לקראת הפסגה ההיסטורית: קים נחת בסניגפור

שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און נחת הבוקר (ראשון) בסינגפור לקראת הפסגה ההיסטורית עם הנשיא טראמפ שתערך בשלישי

לאחר שהבית הלבן הדהים את העולם ואישר את קיומה של פגישת הפסגה בין טראמפ לקים ביום שלישי הקרוב, שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און נחת הבוקר (ראשון) בסינגפור.

שר החוץ של סינגפור, ויויאן בלקרישנאן, פרסם בחשבון הטוויטר שלו כי קים נחת ופרסם תמונה שלו לוחץ ידיים עם קים לאחר נחיתתו: "מקבלים בברכה את המנהיג, שנחת זה עתה בסינגפור", אמר.

קים הגיע לסינגפור במטוס בואינג 747 של חברת התעופה הלאומית של סין, "אייר צ'יינה", במקיבל, הנשיא טראמפ יטוס אף הוא לסינגפור שם תתקיים הפסגה ההיסטורית.

הנשיא התייחס לפסגה ההיסטורית המתקרבת עם קים ג'ונג און ואמר כי "הפסגה שתתקיים בסינגפור זו משלחת לשלום, אני מאמין שקים ג'ונג און הולך לעשות משהו חיובי למען עמו. הוא יכול להפוך את צפון קוריאה לגדולה, אבל זו הזדמנות של פעם אחת בחיים".

אנחנו הולכים לזה מוכנים וברוח טובה מאוד, שיתוף הפעולה עד כה היה טוב עם נציגי צפון קוריאה ואני חושב שנצא מהשיחות האלה 'בסדר', אבל מי יודע? יש סיכוי שלא נצא מזה עם כלום. יכול להיות שזה ייקח זמן", הדגיש. "אני רוצה לפחות להתחיל בדיאלוג, להכיר, ובתקווה שנחבב אחד את השני אבל זה יכול לקחת זמן".

"נעלה כל נושא לשיחה, אני אדע תוך דקה אם הוא רציני לגבי ויתור על נשק גרעיני", אמר טראמפ שתקף חלק מהעיתונאים על פרסום "פייק ניוז". טראמפ איים כי, אם יחוש שכוונותיו של קים ג'ונג און אינן רציניות, ארה"ב לא תאריך את סבב השיחות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.