לקראת הפסגה: נציגים אמריקנים הגיעו לצפון קוריאה

גורמים רשמיים בארצות הברית חצו את הגבול לשטחה של צפון קוריאה בניסיון לקדם את הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לשליט הצפון קים ג'ונג און בתחילת החודש הבא

המגעים לקיום פסגת השלום עם צפון קוריאה מתקדמים? גורמים רשמיים בארצות הברית חצו את הגבול לשטחה של צפון קוריאה בניסיון לקדם את הפסגה בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לשליט הצפון קים ג'ונג און בתחילת החודש הבא.

על פי הדיווח שפרסם באתר ה"וושינגטון פוסט". בין הגורמים האמריקניים שחצו את הגבול, שגריר ארה"ב לדרום קוריאה לשעבר – סונג קים.

לאחר שהודיע בציוץ על ביטול הפסגה ההיסטורית עם קוריאה, בציוץ נוסף שפרסם אתמול הנשיא טראמפ הוא הודיע כי נמשכים המגעים לקיומה במועד המקורי – 12 ביוני בסינגפור.

"יש לנו שיחות פרודוקטיביות מאוד עם צפון קוריאה על קיום הפסגה, שאם תקרה סביר להניח שהיא תישאר בסינגפור באותו תאריך, 12 ביוני", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו והוסיף כי ייתכן והפגישה תימשך בסופו של דבר יותר מיום אחד. "אם יהיה צורך גם מעבר לתאריך הזה", הוא כתב.

במקביל, ים ג'ונג און ומון ג'יאה אין נפגשו שוב, בבית השלום הממוקם באזור המפורז בין שתי המדינות, וזאת על רקע הציוץ הפייסני מצד טרמאפ.

סגן שר החוץ הצפון קוריאני, קים קיי גוואן, אמר כי מדינתו מוכנה לפתור את המחלוקות "בכל זמן ובכל דרך".

מוקדם יותר, אחרי שארצות הברית הודיעה על ביטול הפגישה עם מנהיג קוריאה הצפונית, כתב CNN מאט ריברס
מתאר על האכזבה הגדולה בשכנה הדרומית, שציפתה כל כך למפגש ההיסטורי |

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.