לקראת הצבעה: חוק ירושלים של השר כץ מעורר מהומה

חוק ירושלים של השר ישראל כץ צפוי לעלות היום לועדת שרים, באופוזיציה יש מי שמתנגדים לחוק שמאחד את ירושלים עם פרבריה

 

חוק ירושלים של השר ישראל כץ צפוי לעלות היום לועדת שרים לענייני חקיקה, ובהמשך השבוע גם למליאת הכנסת, אך באופוזיציה יש מי שמתנגדים לחוק שמאחד את ירושלים עם פרבריה והערים הקטנות הסמוכות לה.

השר ישראל כץ אמר אמש על הצעת החוק: מחר צפוי לעלות להצבעה בועדת השרים לחקיקה ״ חוק ירושלים רבתי״, אותו יזמתי במלאת 50 שנה לאיחוד העיר. החוק מרחיב את גבולות ירושלים ומבטיח בה את הרוב היהודי – והוא התשובה האמיתית למרצחי האיסלם הקיצוני ולכל מי שמנסה לערער על זכותו של העם היהודי על ירושלים והר הבית . החוק קובע כי הישובים : מעלה אדומים ,גוש עציון , אפרת , בית״ר עילית וגבעת זאב , המונים כיום כ 150000 אזרחים ישראלים, יהיו חלק ממטרופולין ירושלים רבתי, לצד שמירה על מעמדם העצמאי , ותושביהם יוכלו להשתתף בבחירות לעירית ירושלים וגם להמשיך ולבחור לרשות המקומית. במקביל תוקם רשות מוניציפלית עבור תושבי השכונות הירושלמיות הערביות שנמצאות מחוץ לגדר, שתטפל בענייניהם המקומיים לצד שמירה על מעמדם כחלק מירושלים רבתי. זו הדרך הנכונה לחזק את ירושלים במעשים ולא בדיבורים.

הבוקר העלה ח"כ יואל חסון המחנה הציוני בהודעה נגד הצעת החוק של השר כ"ץ ואמר:" הצעה לא רצינית שנובעת מהיעדר אומץ לב פוליטי. רק היפרדות מהכפרים הפלסטינים שמסביב לירושלים תציל את בירת ישראל"*

ח"כ חסון הוסיף: "הצעתו של השר כ"ץ אינה רצינית. הפתרון לסכנה המרחפת של אובדן ירושלים אינו בפעולות גזור והדבק של שכונות מצד אחד לצד השני ואפילו לא בהגדרות המפוצצת של מטרופולין. השר כ"ץ חייב להסתכל למציאות בעיניים ולהבין: רק היפרדות של ישראל מהכפרים הפלסטינים שסביב ירושלים תשמור על הבירה וגם תפנה תקציבים לפיתוחה וחיזוקה. כל מה שנדרש הוא אומץ לב פוליטי כדי לעשות את זה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.