לקראת השרב הכבד: איפה יהיה הכי חם?

לקראת השרב הגדול: מחר (רביעי) הטמפרטורות יטפסו באופן משמעותי. 44 מעלות בדרום – 42 בתל אביב

נערכים לשרב הכבד: מחר (רביעי) הטמפרטורות יטפסו באופן משמעותי. בניגוד לשרב הקודם שהגיע ביום בהיר לחלוטין, הפעם צפויים עננים לכסות מדי פעם את השמים, ומעט אבק יהיה באוויר.

מומלץ להרבות בשתייה בימים אלה, ולשהות במנוחה ובצל.

הטמפרטורות הצפויות מחר: 42 מעלות בטבריה, 42 בתל אביב, 40 בלוד, 37 בירושלים ו-43 בבאר שבע. ההקלה בעומס החום תחל כבר ביום חמישי בבוקר במישור החוף ובשפלה, ולאחר מכן גם באזור ההר והבקעה.

 

בקיבוץ גלגל, שם הטמפרטורות יגיעו ל-44 מעלות, לא מתרגשים מהחום, "אנחנו כבר רגילים, חיים את זה כל השנה ושורדים", סיפר לחדשות 2 Online בני אלקסלסי, מנהל במטעים. "נתחיל לעבוד מוקדם יותר מהרגיל, בשעה 5:00 בבוקר, ונסיים לפני החום הגדול, בערך בשעה 13:00. רק בשעות אחר הצהריים המאוחרות נשלים את יום העבודה".

אלקסלסי מציין כי  "אנחנו מקפידים בעיקר על שתייה מרובה ועל בגדים מתאימים, כלומר שרוולים ארוכים וכובעים", הוסיף.

 

בתל אביב דווקא היה מי שעשה הכנות מיוחדות,. "קניתי ארבע שישיות מים שבע שישיות סודה ושק קרח", סיפר יניב. "בדקתי שהמזגן עובד כמו שצריך, וניקיתי את התריסים שלו".

עדי עמר, סטודנטית במכללת כינרת ותושבת העיר טבריה, בה צפויות הטמפרטורות לטפס ל-42 מעלות, סיפרה כי "זה בלתי נסבל לצאת מהבית. קשה לנשום, ואין כוח לעשות כלום. לא הולכים לשום מקום. מה עושים? קודם כל בודקים שיש גז במזגן ודואגים למקרר מלא בקרח וקרטיבים. והכי טוב – לא לצאת מהבית".

 

"החום לא מפריע לנו בבאר שבע", אומר צ'רלי ביטון. "באר שבעי אמיתי לא פוחד מחום, כמה שיותר חם יותר טוב. כשהחום ממלא אותי אני הולך לבריכה, וגם בירה קרה ביד עושה נעים. הכול כרגיל ואפילו יותר מכרגיל".

 

בחברת החשמל נערכים לשרב. מנכ"ל החברה הנחה לצמצם ככל האפשר את העבודות היזומות המתוכננות במערכות התשתית. כמו כן, הנחה להימנע מניתוק לקוחות בגין חוב לחברת החשמל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.