לקראת ישיבת המועצת: ועדת הארבעה תדון עם נציגי רה"מ על פתרון משפטי

ניסיון אחרון לפני כינוס המועצות, מחר בשתיים בצהריים תכונס ועדת הארבעה יחד עם לשכת ראה"מ ונציגי משרד הרווחה, ע"מ למצא פתרון משפטי ומקצועי לחילולי השבת

לאחר דיונים ארוכים על המועד המתאים הוחלט על תאריך בה יתכנסו מועצות גדולי התורה של דגל, גדולי ישראל של אגודה וחכמי התורה של שס, זאת בעקבות משבר השבת שהולך ומחריף.

היום היו אמורים ראשי המפלגות החרדיות לקבל עדכון מהסגל הקרוב לראש הממשלה לאחר שלפני 48 שעות הם נפגשו עם נתניהו ודנו איתו בנושאי חילולי השבת, מלשכת נתניהו הובטח לעדכן את השרים על ההשגות המשפטיות בעניין, ועל הפתרון היישים שהוחלט לגביו מצד ראש הממשלה.

אלא שבפועל לשכת ראש הממשלה טרם מצאה פתרון, בעיקר בגלל הקושי המשפטי בנושא השבת, "בג"צ אמר כבר בעבר שאין אפשרות מבחינה משפטית ללשכת ראש הממשלה ולשר התחבורה להתערב בנושא, וראינו שהשר כץ הוציא הודעה כזו בתחילת השבוע, לכן ראוי למצא פתרון מקצועי שיקובל מבחינה משפטית" נאמר לאתר 'אקטואליק'.

היום אומנם לא הצליחו ראשי המפלגות לקבל תשובות ברורות מלשכת ראש הממשלה על הפתרון היישים, אך נאמר להם שהלחצים מופעלים והצפייה היא לפתור את הסאגה הזו כמתחייב בהסכמים הפוליטים כמה שיותר מוקדם.

בתוך כך, מחר יעשה מאמץ אחרון ע"מ למצא פתרון כלשהו לפחות לתקופת החגים ולימים הנוראים הנמצאים בפתחנו, הסגל הקרוב לראש הממשלה יחד עם נציגי משרד הרווחה יפגשו בשעה שתיים בצהריים עם נציגי ועדת הארבעה של המפלגות החרדיות ע"מ לדון באופציות האפשריות למנוע את חילולי השבת על הצד המקצועי, שימנע התערבות מצידו של בג"צ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.