לקראת כניסה קרקעית? צה"ל הורה ל-100 אלף פלסטינים להתפנות מבתיהם

בשעות הצהריים הורו כוחות צה"ל לתושבים הפלסטינים ביישובים הקרובים לגבול רצועת עזה להתפנות מבתיהם

מבצע "צוק איתן" – היום השלישי: למעלה מ-100 רקטות נורו עד כה לעבר ישראל ועשרות יעדים הופצצו ברצועת עזה. רקטות נורו בשעות אחר הצהריים לעבר ישובי המועצה האזורית שער הנגב, חבל אשכול ואשקלון. בצהריים שוגר מטח רקטות כבד לעבר גוש דן, אשדוד ואשקלון. בסביבות השעה 13:00 נשמעו קולות פיצוצים של יירוטי כיפת ברזל באזור רחובות, נס ציונה וראשל"צ, ואזעקות נשמעו באזור יבנה, אשדוד, הוד השרון, רעננה, נס ציונה והסביבה.

על פי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני, עד כה נהרגו 81 בני אדם ברצועת עזה, בהם 22 ילדים, 15 נשים ו-12 קשישים. במניין הפצועים כ-540 בני אדם.

בשעות הצהריים הורו כוחות צה"ל לתושבים הפלסטינים ביישובים הקרובים לגבול רצועת עזה להתפנות מבתיהם. מדובר בסך הכל בכ-100 אלף בני אדם שנדרשים לעזוב מיידית את האזור.

בתוך כך, בצהריים נרשם אירוע סמוך לאורנית בכביש חוצה שומרון: רכב פלסטיני שהגיע לאזור עורר את חשדם של הבודקים הביטחוניים במחסום ובחיפוש הם מצאו בלוני גז ברכב.

כיפת ברזל הצליחה ליירט הבוקר מטח של 5 רקטות שנורה לאזור ת"א ובסביבות השעה 11:25 נשמעו שוב אזעקות וקולות פיצוצים. חלקים של רקטה אחת נחתו הבוקר סמוך לתחנת דלק בשכונת פלורנטין דרום ת"א. במטח השני יירטה כיפת ברזל את הרקטות אך חלקי רקטה נפלו בשטחים פתוחים בגוש דן.

בהמשך שוגר מטח לעבר אזור מצפה רמון ודימונה. מערכת "כיפת ברזל" יירטה כמה מהרקטות, והשאר התפוצצו בשטחים פתוחים במצפה רמון, בדימונה ובירוחם. לא דווח עם נפגעים או על נזק מהנפילות. גם לשיגור זה קיבלו גדודי עז א-דין אל-קסאם אחריות. לטענתם, הירי היה מכוון לבסיס חיל האוויר במצפה רמון.

בשעות הצהריים דווח בישראל כי חיל האוויר חיסל את איימן סיאם, ראש המערך הרקטי של חמאס ברצועה. חמאס דיווח כי ישראל משקרת ולאחר מכן נודע כי חיסולו של סיאם נכשל – 2 אנשים נהרגו בתקיפה ושלושה נוספים נפצעו, אך סיאם לא נפגע.

דובר צה"ל מסר כי במסגרת מבצע "צוק איתן" צה"ל תקף משעות הבוקר כ-60 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. עד כה מתחילת המבצע נתקפו כ-800 יעדי טרור. בין היעדים שהותקפו: משרדי הנהגה, בתי בכירים, מנהרות, משגרים מוטמנים, תשתיות תקשורת, מוצבים צבאיים ומחסני אמצעי לחימה. מספר תקיפות מטרות חוף בוצעו על-ידי חיל הים ביניהן נורו עשרות פגזים על-ידי שייטת ספינות הטילים לעבר מחסני אמצעי לחימה ומוצבים צבאיים של החמאס. בנוסף, צה"ל תקף בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי את בתיהם של פעילי טרור בכירים אשר שימשו כתשתיות פיקוד ושליטה של הארגון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.