כץ התחייב: "בגלל תשעה באב לא יהיו עבודות בשבת"

על רקע ריבוי חילולי השבת ברכבת הקלה, השר כץ זימן את חברי הכנסת החרדים לדיון דחוף  

השר חיים כץ זימן בצהרים לדיון דחוף את הח"כים החרדים בשל החשש ממשבר קואליציוני שעלול לפרוץ על רקע ריבוי חילולי השבת הנעשים במהלך עבודות הרכבת הקלה.

גם ניר ברקת הצטרף באקראי לפגישת השבת של החרדים עם חיים כץ, לאחר שהגיעה לפגישה אחרת עם ביטן. הוא התיישב לצידו של כץ. עוד נודע כי מי שהשתתף בפגישה מטעם ראה"מ הוא יואב הורביץ שהבטיח לו לטפל בנושא השבת מול החרדים יחד עם פאלוך, הורביץ הבטיח לחכי"ם החרדים מעורבות מלאה בעניין השבת.

לפני זמן קצר, הסתיימה פגישת החרדים עם השר כץ, בסיום הדיון הובטח שלא יהיו כלל עבודות השבת בגלל ערב ט' באב, ובהמשך כל שבוע יתאמו ויעודכנו הרביעיה

בדיון השתתפו חבר הכנסת ישראל אייכלר, אורי מקלב  יואב בן צור ומיכאל מלכיאלי.  על פי ההערכות, כץ חושש ממשבר שיפרוץ  לקראת סיום מושב הקיץ, ולשם כך הוא זימן את חברי הכנסת החרדים לדיון דחוף שנעשה בידיעתו של ראש הממשלה.

יו״ר סיעת ש״ס ח״כ הרב בן צור וח״כ מלכיאלי קיימו בחודש האחרון מרתון פגישות עם גורמים במשרדי התחבורה והעבודה והרווחה כדי לבדוק לעומק את נושא העבודות בשבת במתחם הרכבת בנתיבי איילון.

בחודש האחרון נפגשו בן צור ומלכיאלי עם מנכ״לית משרד התחבורה הגב׳ קרן טרנר ומנכ״ל רכבת ישראל ושורה של בכירים בהם מנכ״ל משרד העבודה והרווחה מר אביגדור קפלן ועם הגב׳ מיכל צוק האחראית על היתרי העבודה בשבת.

אם עד כה עסקו החכים בפגישות עם אנשי משרד התחבורה, משבר השבת עבור מדיבורים למעשים, ועתה לאחר האיומים שהשמיעו החרדים מתערב בנידון  חים כץ שינסה  מצדו לגשר על הפערים בין החרדים לראש הממשלה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.