הציר החדש: יחד תתמוך בפרוש לראשות העיר

בעוד שבדגל התורה מתכוונים בימים הקרובים להכריז על הצנחתו של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד, בשלומי אמונים ויחד מתכוננים לקרב עקוב מדם, וגם: על האופוזיציה בתוך דגל שתסייע לפרוש לכבוש שוב את ראשות העיר

בעיר אלעד עדיין מחכים להכרעה שתיפול לגבי העיר אלעד בבתי גדולי ישראל. על פי ההערכות כבר בימים הקרובים תתקבל הכרעה לגבי מועמד דגל – שס בעיר אלעד – כך טוען גורם חרדי ל'אקטאוליק'. בעוד בדגל התורה מתכוונים להצניח את פינדרוס כמועמד מוסכם על דגל – שס, בשלומי אמונים נערכים לקראת מירוץ צמוד שיוכרע על חודו של קול בין פרוש לפינדרוס.

גורם בתנועת יחד מאשר בשיחה ל'אקטואליק' כי תנועת יחד וחבר המועצה אבי דיין מתכוונים להתאחד סביב מועמדותו של פרוש. ולא רק, גם שמעון סויסה, חבר מועצת העיר לשעבר 'והרוח החיה' בעיר הולך לשמש כראש מטה הבחירות, ולסייע בין היתר בהבאת מצביעים מהמגזר הספרדי שכנראה לא אוהב את חיבור הכלאיים בין דגל התורה לתנועת שס.

פרוש נהנה בין היתר מתמיכה של ראש ישיבה בבני ברק, וגורמים רבים בצד של בית הגר"ג אדלשטיין שתומכים בצורה נלהבת בראש העיר, כן  נהנה מפרוש מאלפי תושבים שחשים הכרת הטוב לראש העיר על פועלו למענם במהלך הקדנציה האחרונה.

באם יתמודד, יהיה זה הפעם הראשונה שבו תנועת יחד משתפת פעולה עם סיעת שלומי אמונים – דבר שעשוי להשפיע אולי גם בבחירות לכנסת. בשבוע שעבר נועדו ראש תנועת יחד עם פרוש במהלך שמחת השבע ברכות לבנו של מר צבי עמר בעלי רדיו קול ברמה.

בימים האחרונים נערכו שיחות אינטנסיביות עם סגן ראש עיריית ירושלים יצחק פינדרוס שיוצנח מספרא לעיר הצעירה במרכז הארץ. בבית הגר"ח מעוניינים מאוד כי פינדרוס ימלא את התפקיד שכן הוא היחיד שבאמת כיהן כראש עיר בדגל, פינדרוס כנראה לא יוכל לעמוד בלחצים ויקבל עליו את התפקיד.

השבוע קיבל פרוש תמיכה גורפת מכל רבני הקהילות החסידיות באלעד בראש העיר ישראל פרוש, כך על פי מכתב עליו חתמו כל הרבנים בו הם מבקשים לפעול למען המשך כהונתו של פרוש כראש העיר.

במכתב, כותבים הרבנים כי "נודע בשער בת רבים גודל יקרת פעולותיו הכבירות של איש חי ורב פעלים, הרב ישראל פרוש הי"ו, ראש העיר אלעד, למען הגדל תורה ולהאדירה לשם ולתפארת בעירנו אלעד".

במכתבם של הרבנים הם מפרטים את הקידום הרוחני שהגיע לאלעד בשנים האחרונות וכותבים כי "ידועות היטב פעולותיו הכבירות גם ברוחניות וגם בגשמיות לטובת העיר. בהביאו ישיבות חשובות לפאר את העיר, בעודדו קהילות הקודש אשר נקבצו ובאו לך עיר אלעד, בבניית והקמת מוסדות תורה, חינוך וחסידות, ובתקופת כהונתו בראשות העיר עלו ובאו שינויים טובים על פני העיר".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וכמובן שכל זה בשביל ששס לא ילכו עם בוז׳י...

    ה' ירחם עלינו

    איפה אלי הישר -------- |
    הגב