לקראת קרב עקוב מדם: איראן סוריה ורוסיה נערכות למבצע קרקעי

לאחר עשרות תקיפות של צבא רוסיה כנגד המורדים הסורים, חיילו של אסד בשיתוף איראן וחיזבאללה נערכים לקראת מתקפה קרקעת כוללת על המחוזות שבשליטת המורדים. מאות חיילים איראניים הגיעו לסוריה בכדי ליטול חלק בפעילות קרקעית באזורים שבשליטת המורדים בצפון סוריה יחד עם ארגון חיזבאללה שנערכת להצטרף למבצע שיגבה מחיר כבד וישנה את מפת הקרבות.

לקראת הכרעה בסוריה: לאחר עשרות תקיפות של צבא רוסיה כנגד המורדים הסורים, חיילו של אסד בשיתוף איראן וחיזבאללה נערכים לקראת מתקפה קרקעת כוללת על המחוזות שבשליטת המורדים.

רוסיה תוקפת בסוריה בנשק לא חוקי?

מפקד צבא סוריה אל-זועבי אמר כי התקיפות האוויריות הרוסיות התומכות בנשיא, בשאר אל-אסד, יגרמו למלחמת האזרחים הנמשכת כבר ארבע שנים, להתארך. הוא קרא למדינות ערביות להתערב בלחימה ולספק לוחמים עם נשק נגד מטוסים.

 

על פי מקורות לבנונים, מאות חיילים איראניים הגיעו לסוריה בכדי ליטול חלק בפעילות קרקעית באזורים שבשליטת המורדים בצפון סוריה יחד עם ארגון חיזבאללה שנערכת להצטרף למבצע. הפעולה בשיתוף  עם כוחות הקרקע של הצבא הסורי, שילווה בתקיפות אוויריות של חיל האוויר הרוסי, אמרו המקורות.

בקרמלין התייחסו להתקפות בסוריה. דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, מסר כי התקיפות האוויריות מתמקדות ברשימת ארגונים מיליטנטיים ידועים ולא רק בארגון הטרור דאעש ועוד אמר דובר הקרמלין כי "הארגונים הנמצאים ברשימת היעד של התקיפות האוויריות הם ידועים והיעדים נבחרים בתיאום עם הכוחות הצבאיים של סוריה". הוא הוסיף כי קיים מנגנון לתיאום עם מדינות אחרות את התקיפות

התקיפות האוויריות של רוסיה מהוות את ההתערבות הגדולה ביותר שלה במזרח התיכון מזה עשרות שנים וזה הוסיף ממד חדש למלחמת האזרחים המתרחשת בסוריה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.