לקראת שלום עם טורקיה: "הבופה מחכה לכם" (וידאו)

הבופה והקלאבים המפנקים הפכו את טורקיה לגן עדן לתייר הישראלי, עד שהכל התנפץ ביום אחד. עתה, לאחר שתקרית המרמרה הגיעה לקיצה נראה שהמשבר עומד בפני סיום. מתן חצרוני מדווח מטורקיה. { דיווח מטורקיה}

לפני חמש שנים באנטליה יכולתם לשמוע עברית כמעט בכל פינת רחוב. הרוכלים שלפו מילים עבור הישראלים, והרכבת האווירית לטורקיה כללה עשרות טיסות ביום. הבופה והקלאבים המפנקים הפכו את טורקיה לגן עדן לתייר הישראלי, עד  שהכל התנפץ ביום אחד.  עתה, לאחר שתקרית המרמרה הגיעה לסיום נראה שהמשבר עומד בפני סיום.

 צפו בדיווח מטורקיה – באדיבות רשת

בעקבות תקרית משט המרמרה חל משבר חמור בין המדינות, התיירות הצטמצמה משמעותית כאשר רוב התיירים שמגיעים לטורקיה בשנים האחרונות הם ערבים-ישראלים, היהודים חוששים להגיע.

 

אתמול דווח כי ישראל וטורקיה הגיעו להבנות בשוויץ, לקראת פיוס אפשרי. "אנחנו אוהבים ישראלים והם כמעט הפסיקו להגיע בשנים האחרונות בגלל הפוליטיקה", סיפר לחדשות 2 סרדאן, עובד במלון שאירח בעבר רבבות ישראלים.

 

"הם היו לקוחות מועדפים ובגלל כל מה שקרה בין המנהיגים שלנו הם פוחדים, אבל אין סיבה כי מבחינת הטורקים שום דבר לא השתנה", הוסיף סרדאן. "טיסה בין תל אביב לאנטליה היא פחות משעה וחצי. אני מקווה שבעקבות השיחות האחרונות עוד שנה נראה כאן שוב את כל התיירים הישראלים, הם גם עושים קניות בשווקים ובקניונים הרבה יותר מתיירים באירופה".

 

 

 

מלק קאיה, אחראי מכירות באחד מבתי המלון סיפר: "הבופה מחכה לכם, אנחנו אוהבים את הישראלים וצריך להפריד את הכל מהפוליטיקה. לא מסוכן כאן. אני מקווה שהתיירים הישראלים יחזרו בהמוניהם אחרי ההבנות האחרונות בין המדינות. אנחנו המארחים הטובים ביותר ועושים הכל בשביל האורחים שלנו".

 

גם פאתי קאי, שעוסק בקשרי לקוחות, מסכים שלישראלים אין ממה לחשוש. "אני זוכר את התקופה שהיו באים לכאן המוני ישראלים וזה הפסיק וחבל. אני מקווה שתהיה רוח חדשה ובקיץ הקרוב נראה עוד ועוד ישראלים, אנחנו אחים".

 

אמיר, ישראלי שהגיע לסוף שבוע בטורקיה ציין כי רק כאן הוא יכול להשיג כל כך הרבה בכל כך מעט כסף. "לילה בצימר בצפון עולה לי כמו שלושה לילות כאן הכל כלול עם טיסות וכל הארוחות, אני חששתי להגיע אבל באמת שאין ממה, זה משתלם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.