לקראת שנת השמיטה: משרד החקלאות מפרסם נוהל תמיכה בחקלאים

2021-2018 תקציב התמיכה לשנה יעמוד על סך 18 מיליון ₪

משרד החקלאות ופיתוח הכפר נערך מבעוד מועד ויוצא בנוהל תמיכה חדש לקראת שנת השמיטה בחקלאים. מטרת נוהל התמיכה הינה הרצון לצמצם את הפגיעה הנגרמת לחקלאים ולמשתלות המתכננים להשבית את פעילותם ומשקם בשנת השמיטה הקרובה, וכן לשפר את וודאות המגדלים בדבר התקציב העומד בנושא זה.
על פי הנוהל, ציבור הנתמכים (משביתי משקים, משתלות עצי פרי, ומשביתי כרם יין) יתחילו כבר מיום פרסום הנוהל ביצירת חיסכון על שמם, שישמש גם כמענק לשנת השמיטה הקרובה. דהיינו, על כל הפרשה של החוסך תשתתף המדינה ותשמור על התחייבות לטובת הגדלת החיסכון. כך למעשה, בתום התקופה יצטבר סכום שיאפשר להשיג את מטרות התמיכה.
בהתאם לנוהל, לאחר קבלת הזכאות אודות השבתת הפעילות, תועבר תמיכה חלקית בגובה של כ- 50% בתחילת 2022. את היתרה יקבל החקלאי ברבעון האחרון לשנת השמיטה. בנוסף, ובכדי להקל על החקלאים, משרד החקלאות משריין את תקציב התמיכה עבור כל חקלאי מבעוד מועד. והחקלאי מקבל את כל המידע אודות היקף הזכאות העומד לרשותו באותה השנה. כך יוכל החקלאי לתכנן את שנת השמיטה, מבחינה כלכלית ומעשית.
שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל: "משרד החקלאות עושה כל שביכולתו בכדי להתחשב בחקלאים מהמגזרים השונים, ובפרט בערכי השמיטה. התמיכה המוצעת על ידי המשרד, מסייעת לחקלאים ששומרים את שנת השמיטה ומאפשרת להם לעשות כן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.