לקראת תקיפה: בישראל הושלמה פריסת סוללות 'כיפת הברזל'

הקיפה אמריקאית בסוריה כנראה מתקרבת, ולקראת התקיפה צה"ל השלים בסוף השבוע האחרון את פריסת סוללות מערכת ההגנה האווירית "כיפת ברזל" ברחבי הארץ.

בלילה שבין חמישי לשישי הוצבה סוללת "כיפת ברזל" בגוש דן, סוללה נוספת הוצבה בצפת בסוף השבוע, והיא אמורה להגן על אזור הגליל במקרה של מתקפה.

סוללות "כיפת ברזל" נוספות מוצבות בחיפה, וכן בדרום – וזאת מחשש שארגוני הטרור בעזה ובראשם הג'יהאד האיסלמי המזוהה עם איראן, ינצלו את הצפוי להתרחש בסוריה ויתערבו בגזרה.

עם זאת, למרות פריסת הסוללות, החליטו בצה"ל להוריד מעט את הכוננות המוגברת בגבול הצפון. ולמרות הכוונה המקורית שלא לשחרר את החיילים בגזרה לחופשת סוף השבוע, הוחלט לאפשר לחלקם לצאת לביתם.

בצה"ל לא שינו את הערכתם לגבי תקיפה צפויה מסוריה והיא נותרה נמוכה. ביום שישי ביקרו הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן ומפקד עוצבת געש, איציק תורג'מן ברמת הגולן, ונפגשו עם קצינים וחיילים במערך התותחנים, אשר מבצע פעילות בט"ש (ביטחון שוטף) בגבול.

גנץ והקצינים קיימו הערכת מצב בגזרה, ושוחחו עם החיילים לאחר מכן. "אני מקווה שהעסק פה יישאר שקט", אמר גנץ לחיילים. "אני יודע שכחיילים לפעמים אנחנו שואפים לממש את הייעוד שלנו, אבל כאזרחי המדינה אנחנו בסופו של דבר רודפי שלום, ומבחינתנו עדיף שיישאר שקט. אבל, היה וזה לא יישאר שקט, נצטרף להיות מאוד מאוד משמעותיים, ומאוד נחושים".

כמו כן, מחר ייפתחו מחדש תחנות החלוקה של מסיכות האב"כ ושוב צפויה הסתערות על התחנות על-ידי הציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.