לקראת תקיפה בסוריה? טראמפ נשאר בבית הלבן

הבית הלבן הודיע כי הנשיא טראמפ ביטל נסיעה לדרום אמריקה בשל רצונו לשהות בבית הלבן במידה ויורה על תקיפה בסוריה

בצל המתיחות הגוברת במזרח התיכון והחשש כי נשיא ארה"ב יורה על מתקיפה אמריקנית כנגד צבא אסד בסוריה, הבית הלבן הודיע כי הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לא ייסע לפסגה שתוכננה בדרום אמריקה. "הנשיא ייפקח על התגובה האמריקנית בסוריה", נמסר מהבית הלבן. בנוסף, ארה"ב דורשת ממועצת הביטחון להצביע כבר היום על החלטה לבדוק את הטענות לשימוש בנשק כימי בסוריה.

את מקומו של הנשיא בפסגה המדינית ייקח סגנו, מייק פנס. "הנשיא, לעומת זאת, יישאר בארצות הברית, ייפקח על התגובה האמריקנית בסוריה ויבדוק את ההתפתחויות השונות ברחבי העולם", הודיעה דוברת הבית הלבן שרה סנדרס.

הנשיא טראמפ צייץ לפני זמן קצר בחשבון הטוויטר שלו כי ניהל אמש פגישה מפקדי הצבא האמריקני בבית הלבן וכתב: "הצבא האמריקני הוא כוח הלחימה הטוב ביותר שנראה בהיסטוריה של העולם!".
גורם צבאי אמריקני דיווח לרשת NBC כי הצבא הרוסי מפעיל לוחמה אלקטרונית ומשבשי קליטת GPS על מנת לפגוע בפעילות כלי הטייס הבלתי מאויישים של האמריקנים.

בתוך כך, גם מזכ"ל האו"ם גינה בחריפות את המתקפה הסורית. "אני זועם מהתמונות היוצאות מסוריה המצביעות על שימוש בנשק כימי בסוריה", אמר גוטרש.

שר החוץ הסעודי, התייחס למתקפה הכימית של אסד ואמר כי "האחראים על השימוש בנשק כזה צריכים להיות מובאים לדין. אנחנו דנים עם בני הברית שלנו על התגובה הנכונה ביותר בסיטואציה הנוכחית". שר החוץ הצרפתי אישר את דבריו של עמיתו הסעודי וטען גם כי "לבני בריתו של המשטר הסורי אחריות מיוחדת על המתקפה הכימית במדינה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.