לראשונה באלעד: ישי לפידות יופיע בטקס יום הזיכרון

בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (04.05) יתקיימו בחמישה מוקדים ברחבי הארץ אירועי זיכרון – השנה באלעד יופיע ישי לפידות לצד גד אלבז

בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (04.05) יתקיים באלעד אירוע מרכזי הפתוח לקהל הרחב "בעוז רוחם" ביוזמת איגוד המדרשות ליהדות וללימודי א"י ומפעלות הציונות הדתית. האירוע יחל בשעה 21:15 באמפיפארק הגדול בהשתתפות האמנים: גד אלבז וישי לפידות ויתקיים בהנחייתו של חיים אלבז. האירוע יתקיים במעמד ח"כ יוני שיטבון, משפחות שכולות, רבנים, שרים, ח"כים ואנשי ציבור.

במהלך שבוע הזיכרון ייערכו במספר מוקדים ברחבי הארץ סיורי מורשת קרב בעקבות לוחמים לתלמידים נוער וחיילים בהדרכת המדרשות.

האירוע יעסוק בנושא המרכזי- 'בעוז רוחם'. במהלכו יסופרו סיפורי נופלים אשר הפגינו אומץ וגבורה יוצאי דופן בשעת לחימה וסיכנו עצמם למען הצלחת המשימה והצלת חבריהם, ובניהם: סיפורו של החלל עמיחי מרחביה שנהרג בקרב בבינת ג'ביל בדרום הלבנון, בעת ניסיון פריצה למבנה ע"מ להתמקם בו למארב, נתקלה מחלקתו במחבלי החיזבאלה. במהלך הקרב נהרגו עשרות מחבלים. מרחביה ניהל עם מחלקתו קרב גבורה והוביל את חייליו תחת אש כבדה להסתערות על האויב. בתחילת ההסתערות נפגע מ-2 כדורים בזרועו הימנית ובהמשך נפצע אנושות מרימון יד שהושלך לעברו.

יסופר גם סיפורו של גרמן רוצ'קוב שעלה לארץ מקייב על מנת לשרת בצה"ל. בחודש מרץ 2002 חדרו שני מחבלים מלבנון לאזור מצובה שבגליל המערבי. המחבלים התמקמו בחורשה ופתחו באש לעבר כלי רכב שנסעו בכביש והרגו חמשה אזרחים. סגן גרמן היה במקרה באזור, הוא התקרב אל המחבלים בנסיון לאתר אותם ולפגוע בהם תוך שהוא מחפה על מח"ט הגזרה המערבית, אל"מ דרור שהסתער לעבר המחבלים. במהלך הקרב עם המחבלים נפגע סגן גרמן ונהרג. על פעילותו בקרב ואומץ ליבו הוענק לו צל"ש מפקד אוגדה.

לצד זה, יסופר גם סיפוריהם של מתן זגרון, תמיר מסד ועמיהוד חסיד שנפלו לאחר שנאבקו במחבל עם חגורת נפץ בתחנת דלק ליד הכניסה לאריאל. השלושה הסתערו עליו על מנת לנטרלו כשמטען הנפץ התפוצץ.

יו"ר  איגוד המדרשות ליהדות וללימודי א"י, אילן גאל- דור: "הזיכרון של אלו שמסרו את נפשם על הקמת המדינה הם אלו שמאפשרים לנו כמדרשות לצאת אל הטבע, להתחבר למקורות ולשורשים ולהיות חלק מהשרשרת של העם היהודי. אנו מאמינים ש"בעוז רוחם" הוא הבסיס להווייתנו פה במדינת ישראל".

מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי א"י, צחי דיקשטיין: "בשבוע מיוחד זה בו עם ישראל מתאחד ומתייחד סביב עוז רוחם וגבורתם של הנופלים- קיום סיורים ואירועים ברחבי הארץ בעקבות לוחמים שלחמו בעוז רוח ומסרו נפשם לתקומתה וקיומה של מדינת ישראל  הנו ערך מרכזי בעבודה החינוכית של המדרשות במהלך השנה כולה ובימים יקרים אלה זה בפרט".

מנכ"ל מפעלות הציונות הדתית, צבי צויבל: "מאחלים לבית ישראל, שמתוך הכאב והזיכרון ידע לצמוח, להתאחד ולהתמלא תקווה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.