לראשונה בבני ברק: ועידה למנהלי מוסדות וארגונים בנושא "מימון וגיוס משאבים"

מי שהקים מוסדות תורה וחסד ידועים לאנ"ש הוא רואה לעצמו זכות וחובה להשקיע בשגשוג המוסדות וארגוני החסד בעיר התורה והחסידות

מאות מנהלי עמותות וארגוני תורה, צדקה וחסד מכל רחבי הארץ, התאספו בימים האחרונים לוועידה ייחודית, ראשונה מסוגה, שנערכה בעיר בני ברק, ואשר התמקדה בהיבט פיתוח המשאבים ומקורות המימון לעמותות. הוועידה נערכה בחסות בנק מרכנתיל אשר מפעיל מרכז ייעודי למוסדות וארגונים חרדיים הזוכים לליווי פיננסי מותאם לצרכיהם, תוך הבנה מצוינת של אופן הניהול המיוחד של המוסדות.
את הועידה כיבדו בנוכחותם גם ראש העיר בני ברק הרב חנוך זייברט וסגניו הרב מנחם שפירא והרב מנדל אייזנברג. בדבריו, אמר ראש העיר לנוכחים כי הוא רואה זכות גדולה שבעיר בני ברק מתקיימת ועידה מסוג זה לראשונה, וכי "מי שהקים מוסדות תורה וחסד ידועים לאנ"ש הוא רואה לעצמו זכות וחובה להשקיע בשגשוג המוסדות וארגוני החסד בעיר התורה והחסידות.
בהמשך, נשא דברים נשיא הועידה ד"ר שלמה נס אשר הדגיש בדבריו את החשיבות שהוא רואה בסיוע ועזרה ליציבותן הכלכלית של עמותות מהמגזר החרדי, מנהל 'מעוף' בני ברק מר תומר לשם התייחס להשתלמויות ייחודיות וייעוץ שהם מקיימים למנהלי עמותות ולשיתוף הפעולה של המרכז עם בנק מרכנתיל המעניק הלוואות מיוחדות לעמותות בערבות מדינה, רו"ח יואל טולדנו שותף בפירמת רואי החשבון BDO הרצה על החשיבות בניהול חשבונאי נכון ומקצועי, ומנכ"ל ארגון 'משאבים' הרב יוסף ויטמן התייחס לדרך בה מפתחים רווחיות בעמותות
את בנק מרכנתיל ייצגו בוועידה מנהל מרכז העסקים למוסדות וארגונים חיים הולצברג, מנהל סניף בני ברק יוסי בן-שטרית ושמוליק סילמן ממנהלי מרכז העסקים למוסדות וארגונים. בדבריו בפני המשתתפים הציג סילמן את הפתרונות שמציע הבנק, באמצעות המרכז למוסדות וארגונים, המעניק שירותים ובונה מוצרים ופתרונות מימון ייחודיים לצרכי עמותות, מוסדות וארגונים.
"הבנקאים במרכז שהוקם לפני למעלה מעשור, הם בני המגזר ומכירים לעומק את הצרכים הייחודיים של המגזר ושל מוסדותיו . הכלכלנים במרכז זה יודעים לנתח את הנתונים והדוחות הכספיים ואת תזרימי המזומנים של הלקוחות ובהתאם פיתחו יכולת מקצועית גבוהה להציע חבילות מימון מתאימות לצרכים הייחודיים המוצגים בפניהם", הסביר.
בהמשך דבריו התייחס סילמן לאפשרויות המימון השונות שהבנק מציע עמותות והציג את האפשרויות לקבלת הלוואות באמצעות קרנות בערבות המדינה, כאר הבנק זוכה לאורך שנים במכרזי המדינה להעמדת אשראי באמצעות קרנות בערבותה.
מנהל המרכז, חיים הולצברג, נפגש במהלך הוועידה עם עשרות לקוחות המרכז ומנהלי מוסדות ושמח לשמוע על שביעות רצונם ועל אפשרויות להמשך שיתופי פעולה למען המוסדות. מנהלי רבים התעניינו בתנאים ובשירות הייחודי אשר מוצעים ללקוחות הבנק. גם מנהל סניף בני ברק, יוסי בן שטרית, קיים פגישות רבות וייעץ למוסדות בתחום המימון והבנקאות. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.