לראשונה בהדסה: פסח ללא קטניות

לראשונה ובהמשך לשדרוג הכשרותי של המרכזים הרפואיים "הדסה" בעין כרם ובהר הצופים הוחלט על כשרות למהדרין ללא קטניות בימי הפסח הקרבים. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות גם אם הן מורכבות מקטניות מלקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן.

שילוב זה של שדרוג הכשרות לכלל המטופלים במחלקות ובחדרי האוכל של הצוות מחד לצד מתן מענה רפואי לפי שקול דעתן המקצועי של הדיאטניות מאידך ייצור  מצוינות רפואית והלכתית כאחד.

ההערכות החלה לפני זמן רב וכללה צוותים רב מערכתיים רבים שכללו את אמרכל בתי החולים, אנשי האמרכלות בשטח, הדיאטניות, מנהלי שירותי המזון בשני הקמפוסים, טבחים, משגיחים וקניינים. על המלאכה מנצח רב המרכזים הרפואיים "הדסה" הרב משה קליין.

הציוד הכולל בישול בקיטור וחשמל לצד שיטות חימום שונות יצרו אתגר הלכתי ולוגיסטי על מנת להוציא תכנית זו מהכוח אל הפועל. מנהלי שירותי המזון וצוותם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש קערת הסדר המסורתית לצד מאכלי החג לחולים שיישארו במרכזים הרפואיים.

צוותים גדולים של עובדים ומכשירים פועלים בימים אלה במרץ במטרה להכשיר את כל הקמפוסים המטבחונים המחלקתיים והשטחים הציבוריים. בימי הפסח לא תותר הכנסת אוכל מכל סוג שהוא למרכזים הרפואיים.

הנהלת "הדסה" החליטה להעניק למטופליה את היכולת לעבור את ימי הפסח בהידור רפואי הלכתי כשרותי וגסטרונומי כאחד במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים בבחינת חג כשר ושמח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.