לראשונה ביומנים החרדים: מודעה וכתבה על באבוב

עד כה העיתונות החרדית היומית העדיפה שלא להתערב במחלוקת הפנימית בין הפלגים בבאבוב. אולם לאחר החלטת בית הדין לפיה באבוב יש רק אחת, העיתונות החרדית מיישרת קו עם החלטת בית הדין. המודיע והמבשר בהתייחסות ראשונית לבאבוב

לראשונה בעיתונות החרדית הממוסדת התייחסות מהותית לחסידות באבוב. עד כה העיתונות החרדית היומית העדיפה שלא להתערב במחלוקת הפנימית בין הפלגים בבאבוב. אולם לאחר החלטת בית הדין לפיה באבוב יש רק אחת, העיתונות החרדית מיישרת קו עם החלטת בית הדין.

בעיתונים  המודיע ו'המבשר'  מתפרסמת הבוקר מודעה וכתבה על חסידות באבוב. בכתבה נכתב: התרגשות ותכונה רבה שוררת בקרב קהל חסידי באבוב בארה"ק לרגל מעמד קביעת המזוזות ופתיחת השערים לבנין המפואר של ישיבת 'עץחיים' דבאבוב – בנין חיים שלאף, שהוקם ונבנה ברוב פאר והדר ברחוב עזרא בבני ברק, שיתקיים בע"ה היום ערב ראש חודש אלול.

המודעה ההיסטורית - הבוקר בהמבשר
המודעה ההיסטורית – הבוקר בהמבשר

בהמשך נכתב כי  הישיבות של באבוב הם בכותל המזרח של הישיבות הק' בארה"ק, בהם מתחנכים התלמידים לתורה וחסידות יחד עם מידות טובות משולבות בדרך הזהב של ממלכת בית באבוב המעטירה.

את המעמד יפאר בנו של האד' הרה"צ ר' יחזקאל שרגא הלברשטאם שליט"א, שהגיע במיוחד מארה"ב בשליחות אביו כ"ק מרן אדמו"ר מבאבוב שליט"א לקבוע את המזוזה על פתח הבנין החדש.

 פסק הדין שטילטל את הפלגים בבאבוב 

כזכור, אחר תשע שנים של מאבק מר בין הפלגים בבאבוב פרסם אמש (חמישי) בית דין  בארה"ב פסק דין בו  מאשר בהחלטה תקדימית והיסטורית  כי רק צד אחד יורשה להשתמש בשם באבוב.

מעיון בטויוטת פסק בית הדין עולה כי הרב רבי מרדכי דוד אונגר  שמכונה האדמו"ר מהרמ"ד מבאבוב,  יצטרך  להוסיף שם נוסף לאחר השם באבוב ובשום פנים לא לקרוא לחסידות שלו באבוב.

על פי הצעת הדיינים,  מעתה יקרא המהר"ד 'האדמו"ר מבאבוב 45',  לעומת זאת מהרב"צ מבאבוב  שסביבו התקבצו רוב החסידים יורשה לקרוא באבוב בלי תוספת.

האדמו''ר מבאבוב הגרמ''ד אונגר צילם שלום ברגר
האדמו"ר מבאבוב הגרמ"ד אונגר צילם שלום ברגר

על פי בית הדין: הצדדים יחוייבו לקיים את הפסק בתוך  90 יום.

עוד עולה מהפסק כי האדמו"ר מהרמ"ד מבאבוב יצטרך לשלם  6.2 מיליון דולר, שיפרס לכמה תשלומים.

בעבר דרש המהר"ד מבאבוב את חלקו בירושה, בין היתר דרש את מוסדות החסידות, הוא התפצל ועתה איבד סופית את השם באבוב.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המעיין בפסק דין יראה שאת ה- 6 מליון דולר צריכים באבוב של ר' בן ציון לשלם לגרמ"ד אונגר ולא להפך כמו שכתבתם

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב