לראשונה: ביקור ממלכתי אמריקני במנהרות הכותל

ביקורו של מזכיר המדינה הוא ביקור שלישי במהלך השנתיים האחרונות של ממשל טראמפ בכותל המערבי, אולם לראשונה נערך בביקור ממלכתי של נציג רשמי מטעם הממשל האמריקאי במנהרות הכותל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו ביקרו היום (ה') ברחבת הכותל המערבי מלווים בשגריר ארה"ב בישראל דיוייד פרידמן.

ביקורו של מזכיר המדינה הוא ביקור שלישי במהלך השנתיים האחרונות של ממשל טראמפ בכותל המערבי, אולם לראשונה נערך בביקור ממלכתי של נציג רשמי מטעם הממשל האמריקאי במנהרות הכותל.

ראש הממשלה ומזכיר המדינה התקבלו ע"י רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב.

הביקור התחיל בהסבר מפורט על חשיבות המקום לעם היהודי ועל הקשר העמוק שלו למקום זה ולהר הבית. ההסבר לווה בתרשימים של בית המקדש השני ושל רחבת הכותל באורכה המלא שחלקה הגדול נחשף במנהרות הכותל.

רב הכותל והמקומות הקדושים נשא תפילה מתוך ספר התהילים פרקים קכ"א, קכ"ב, ולאחר מכן נשא פומפאו תפילה אישית אל מול אבני הכותל וטמן פתק בין אבניו.

ראש הממשלה נתניהו, יחד עם מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי הדריכו את מזכיר המדינה במנהרות הכותל המערבי, הראו לו את עברה המפואר של העם היהודי ואמרו לו שקשה לתאר עם שהתגעגע 2,000 שנה למורשת שלו ואמר "לשנה הבאה בירושלים".

את הסיור התחילו בדגם של בית המקדש השני ובאחת החפירות המיוחדות ביותר למרגלות הכותל המערבי- חשיפת קשת וילסון לעומקה. בחפירה, הוצגו ממצאים ארכיאולוגיים, רפליקות שונות של חותמות מימי בית ראשון ובהן, המפורסמת ביותר- "נתניהו בן יאש" ופריטי יודאיקה שונים מהמאתיים שנה האחרונות הממחישות את הכיסופים לירושלים לאורך הדורות גם שפיזית לא היו בה.

רב הכותל המערבי סיים את הביקור באמירת תפילה לשלום העולם ולהצלחת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.