לראשונה בצה“ל: כלבנים חרדים

בחיל האוויר יגייסו חרדים לקורס כלבנים, במסגרתו משרתים ההולכים-על-ארבע בתפקידי הגנת בסיסים וסיור. למרות שאימוץ כלבים אינו נהוג במגזר, הביקוש לקורס שבר שיאים

לראשונה בצה"ל, חרדים ישרתו ככלבנים: בעוד כשלושה חודשים ייפתח קורס הכלבנים החרדי בבסיס פלמחים, אשר בוגריו ישתלבו וישובו לפלגת 'הנגב' של חיל האוויר. כיום משרתים בפלגה אך ורק כלבנים שאינם חרדים, כשכולם גברים.

פלגת 'מגיני הנגב' הוקמה כדי לספק הגנה מקצועית ואבטחה באיכות גבוהה לבסיסי חיל האוויר, שכל אחד מהם הוא נכס אסטרטגי לצה"ל. כלביה מתפקדים כסיירים וגששים, ומהווים חלק אינטגראלי משגרת הביטחון. את הלוחמים החרדים שיוכשרו למשימה, יציבו בצה“ל בבסיס ”נבטים“.

”הכלבים יהיו חלק מפלוגת יירוט, שמעסיקה כלבים, אמצעי נשק חדישים ומצלמות משוכללות שחודרות כל מזג אוויר", אמר לאתר צה"ל קצין האיתור ממדור שח"ר (שילוב חרדים) כחול, סרן משה פריגן. לדבריו, "לחרדים חשוב לאייש גם את תפקידי הכלבנות, משום שחשוב להם להוכיח שהם לוחמים שווים בני שווים".

על אף שאין איסור מפורש על גידול כלבים מבחינה הלכתית, אימוץ כלבים אינו נהוג בדרך כלל בבתים חרדיים, כך שבמידה מסויימת לחלק מהמשתתפים בקורס מדובר במפגש ראשון עם ההולכים על ארבע. בחיל האוויר עמלים בימים אלו על איתור מדריכי כלבנים מתאימים להכשרת חרדים, ועל תכנון הקורס.

הפלוגה החרדית לא מסתפקת בפתיחת תפקיד הכלבנות – השנה נפרצו לראשונה עוד שתי תקרות זכוכית, כשהלוחמים מהפלוגה יצאו לראשונה לקורס החובשים וקורס המ"כים. "אנחנו מובילים תהליך שהתחיל עכשיו עם שני לוחמים שיצאו לקורס החובשים יחד עם חבר'ה מגדוד ’נצח יהודה‘. בסיומו יהיו שני חובשים בכל צוות, כולם חרדים", הוסיף סרן פריגן. עם הגעתו של המחזור האחרון והרביעי במספרו, נסגרה לראשונה פלוגה שלמה של חרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.