לראשונה: הגר"ח קניבסקי הכריז בציבור להצביע ל'דגל'. צפו

בסוף השיעור שמסר בבית מדרשו לרגל היארצייט של דודו מרן החזון איש הכריז מרן הגר"ח קניבסקי באורח היסטורי כי חובה להצביע לדגל התורה. צפו בוידאו

הבוקר, לאחר תפילת וותיקין בבית המדרש של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א נרשמה היסטוריה שטרם נראתה שם. מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, שנוהג בדרך כלל שלא לדבר בציבור, ובוודאי שלא לדבר בענייני ציבור, חרג הבוקר מגדרו באורח נדיר, זאת בשל ההתמודדות העצמאית של תנועת "דגל התורה" שבהנהגתו בבחירות לרשויות המקומיות במספר ערים מרכזיות ברחבי הארץ.

צפו בוידאו:

מרן נוהג למסור שיעור בפני הציבור בבית מדרשו פעמיים בשנה, בימי היארצייט של דודו מרן החזון איש ושל אביו מרן הקהילות יעקב. בשיעורים אלו הוא נוהג לפלפל בנושא הלכתי מתורתם, כשאת השיעור הוא מכין וכותב מראש בביתו ומוסרו בציבור בשפת האידיש מתוך הדף לאחר התפילה.

גם הבוקר לאחר תפילת שחרית התיישב מרן על כסאו מול קהל ההמונים בבית מדרשו והחל במסירת השיעור בדברי מרן החזון איש. אלא שבסיום השיעור ציפתה לקהל הפתעה לא צפויה, מרן הוסיף מראש מספר שורות אותם בחר להשמיע בציבור באורח נדיר, זאת בעקבות ההתמודדויות של מפלגת דגל התורה.

בדבריו, שעוררו התרגשות רבה בקרב אלפי השומעים אמר:  "בעניין הבחירות – החזון איש כבר אמר שהרבה גופי תורה תלויים בבחירות לעירייה. לכן, מחוייבים להצביע רק בשביל 'דגל התורה' שייסדה הרב שך ושאר גדולים ז"ל, בזכות זה יתברכו בבנים צדיקים ושאר מילי דמיטב".

השמועה על הנאום הנדיר פשטה כאש בשדה קוצים במטות "דגל התורה" ברחבי הארץ, ועוררה התלהבות בקרב אלפי הפעילים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קול אחד שמביא הרבה קולות!

    מה יגידו כעת באגודה? כן יענקי לא יענקי, הגר"ח הורה ובירך בקולו – ואני רץ להצביע

    יוחנן |
    הגב