לראשונה: הרבנות במיזם מכירת חמץ באינטרנט

במיזם חדש שיצא היום (יום ג') על ידי הרבנות הראשית לישראל ניתן למכור את החמץ באמצעות הרשת/במדיה בצורה קלה וידידותית וללא כל עלות.

 

פתרון לאגרת החמץ: הרבנות הראשית במיזם ראשוני שיאפשר מכירת החמץ דרך אתר האינטרנט ובהסכמת הרבנים הראשיים.

במיזם חדש שיצא היום (יום ג') על ידי הרבנות הראשית לישראל ניתן למכור את החמץ באמצעות הרשת/במדיה בצורה קלה וידידותית וללא כל עלות.

ברבנות הראשית הוחלט לצאת למהלך של מכירת החמץ כאמור, באמצעות אתר האינטרנט, בעקבות הנחייה שיצאה על ידי המשרד לשירותי דת כי ניתן לגבות אגרה על מכירת החמץ, ומהחשש כי בעקבות ההנחיה החדשה ייתכן ויהיה מי שיכשל ולא ימכור את החמץ שברשותו.

בעקבות פניית הרבנים הראשים לישראל לשר לשירותי דת בשבוע שעבר, תוקנה הנחיה של המשרד לשירותי דת אשר קבעה כי נדרש לגבות אגרה על סך של 130 ₪ ושונתה כך שהמועצה הדתית רשאית לגבות אגרה)

מנכ"ל הרבנות הראשית מציין בסיפוק את המהלך אשר מנגיש את שירותי הדת של הרבנות הראשית ומאפשר את מכירת החמץ בקלות, במהירות ובנגישות.

בשיעורו השבועי של הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, התייחס הראשון לציון לעניין מכירת החמץ באמצעות אתר האינטרנט וציין כי הדבר מותר לכתחילה.

מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן ציין בסיפוק כי "כחלק מהמטרה אשר הובלתי מאז כניסתי לתפקידי ובהכוונת הרבנים הראשיים לישראל להנגיש את שירותי הרבנות הראשית ואת שירותי הדת בישראל, אנו משיקים את האפשרות של מכירת החמץ דרך אתר האינטרנט – לאלה שאין באפשרותם למכור את החמץ ישירות לרב או למועצה המקומית".

בנוסף, מציין מנכ"ל הרבנות כי בקרוב יועלה אתר אינטרנט חדש נגיש ומפורט של הרבנות הראשית.

מכירת החמץ של הרבנות הראשית לישראל תתאפשר עד ליום ראשון, י"ג בניסן התשע"ז בשעה 11:30 בבוקר.
מכירת החמץ של מדינת ישראל לגוי תתקיים ברבנות הראשית על ידי הרבנים הראשיים ושר האוצר משה כחלון ביום א הקרוב בשעה 14:00 בבניין הרבנות הראשית לישראל.
הטופס יוטמע באתרי החדשות והאקטואליה, אתר הרבנות הראשית ואתר המשרד לשירותי דת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.