לראשונה: השר ליברמן פותח את הבית בפני המצלמות • צפו(וידאו)

החקירות, בנט, האמא שנפטרה, הבת הדתיה שהסתבכה והחיקוי בארץ נהדרת: לקראת הבחירות – אביגדור ליברמן נחשף כפי שלא ראיתם מעולם. צפו

"מבחינת היכולות לקבל החלטות – אני מסוגל להיות ראש ממשלה לא פחות טוב משאר האחרים", אומר שר החוץ בפתחה של מערכת בחירות קשה. השבוע כשיצא להשיק את קמפיין הבחירות השישי שלו יש לו בקושי שמונה מנדטים בסקרים. לטענתו הצניחה הזו נובעת מפרשת השחיתות ששמה של מפלגתו נקשר בה.

"אין ספק שהחקירה באמת פגעה במפלגה, זאת פעם שישית שלגמרי במקרה עם פתיחת מערכת הבחירות פותחים חקירה חדשה. אני מקווה שחייזרים בפלנטה אחרת שלא נמצאים כאן אחראים לזה, אבל יכול להיות שיש סיבה אחרת", הוא טוען בציניות האופיינית לו.

על הטענה שהוא נע למרכז כדי לבדל עצמו מהבית היהודי הוא אומר: "אני לא זזתי מילימטר בדעות שלי, הסקרים לא מעניינים אותי. יש לי משנה סדורה שאני לא סוטה ממנה, המטרה שלי היא לא להיקרא כך או כך אלא לשמור על מדינה יהודית. בנט אומר משהו שזה לא ישים, הוא משקר לציבור בפנים. הוא יודע שמה שהוא אומר בלתי אפשרי, הוא נותן לאויבים שלנו את ההזדמנות 'להוכיח' שאנחנו נקים מדינת אפרטהייד".

כמו על מערכת בחירות, "הפריימריז" בישראל ביתנו כללו את ליברמן עם פנקס. כל שרי המפלגה, חוץ מליברמן עצמו, ראו את הדלת החוצה. "כל מפלגה צריכה להתחדש, יש לנו חמישה ותיקים וחמישה חדשים. אני חושב שזה שילוב טוב. מי שחושב שאהרונוביץ' לא ברשימה בגלל שהוא תמך בשוטרים, לא אגיד שהוא אידיוט אבל זה קרוב. אף אחד לא מקבל קביעות לנצח, הרי הוא היה השר בזמן החקירות הכי קשות נגדי.

בפעם הראשונה מדבר ליברמן על הוריו המנוחים, מציג את בתו ונגדו וגם את דירת השיכון ביפו שאליה הגיע כעולה. "עשינו דרך ארוכה. בישראל הדבר הכי מסוכן זה להצליח. יש אנשים שלא מוכנים לקבל את זה שהגעתי כעולה בגיל 20 עם כלום והפכתי לשר החוץ. מאות אלפים חושבים שזה יד ארוכה של מישהו, להצליח זה לא לגיטימי. אין לי שום כוונה לפרוש, בשום תוצאה. כמו שאמר אריק שרון, פעם אתה למטה ופעם למעלה, העיקר שאתה על הגלגל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.