לראשונה: כנס לרבנים שיעסוק בקהילה והלכה

לראשונה בתולדות הרבנות הראשית לישראל וביוזמת מנכ"ל הרבנות הרב משה דגן יתקיימו ימי עיון לרבני ערים ורבני המועצות לחיזוק מעמדו של הרב בקהילה

לראשונה בתולדות הרבנות הראשית לישראל וביוזמת מנכ"ל הרבנות הרב משה דגן : יתקיימו ימי עיון לרבני ערים ורבני המועצות לחיזוק מעמדו של הרב בקהילה ונתינת כלים מקצועיים בתחומי פעילותו היומיומית של הרב וכן ובחינת האתגרים העומדים בפני רבני הערים והקהילות נוכח השינויים החברתיים והתקשורתיים.

ביוזמת הרבנות הראשית לישראל, יערכו בשבוע הבא (ימים ראשון ושני, י'-י"א סיון  – 4-5/6/17) במלון כינר  ימי עיון לרבני ערים ורבני המועצות בישראל  לצד הרבנים הראשיים לישראל, השר לשירותי דת ומנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, ישתתפו אנשי מקצוע בתחומים השונים.

במהלך ימי העיון יעסקו הרבנים במגוון נושאים אקטואליים העומדים על הפרק בתחומי הרבנות והקהילה. בדיונים יעלו נושאים כמו הקשר בין רבני הקהילות והערים למשטרת ישראל, התמודדות עם בעיות משפחתיות בקהילה, התמודדות הרבנים עם ההתפתחות הטכנולוגית וההשפעה על חיי המשפחה, מקומה של הרבנות בעידן החשיפה התקשורתית העצומה, שילוב הרבנים בעשייה הציבורית והקשר עם הרשויות וגופים ממשלתיים ועוד.

רבני הערים שישתתפו בימי העיון המיוחדים, ייהנו גם משיעורים של הרבנים הראשיים לישראל. הגאון הרב דוד לאו שליט"א אשר ידון בתפקידו של הרב בעולם של שינויים בחיי העיר והקהילה. ומרן הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א ידון בעניין חיוב מעשר כספים במצב כלכלי קשה וחובות.

טווח הנושאים הרחב, הותאם במיוחד לשאלות הנהגה יומיומיות המגיעות לפתחם של הרבנים. כדי לתת מענה נכון ומושלם לקהילות, במהלך ימי העיון תתקיימנה הרצאות נפרדות גם לרבניות אשר יעסקו בין היתר בבניית הקשר האישי כבסיס לשלום בית,  וכן מתן כלים לדרכי טיפול וההשלכות על נפגעים בתוך המשפחה והחברה.

ימי העיון לרבני הערים אשר יזם מנכ"ל הרבנות הרב משה דגן ובהכוונתם של הרבנים הראשיים לישראל, גובשו יחד עם פורום רבני הערים שהתכנסו במטרה לחזק את הקשר בין הרבנות הראשית לרבנים בישראל. במסגרת הפורום, עלה הצורך להקנות כלים לרבני הערים שיחזקו את מעמדם בחיי הקהילה ואל מול הרשויות. בראש הפורום עומד הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו שליט"א.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרן הרב מאיר מאזוז

    אם הרב מאיר מאזוז לא מגיע, כנראה שזה לא לשם שמים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב