לראשונה: לפיד התייחס לחרדי בפייסבוק

הבוקר, לראשונה, התייחס יאיר לפיד וכתב תגובה ליהודי חרדי שפנה אליו בפייסבוק וקבל על מעשיו עם קיצוץ קצבאות הילדים.

ברלה לויטין, מזכיר אגודת צעירי חב"ד בתפקידו, פנה אל לפיד וכתב לו: "בוקר לא הכי טוב, יאיר, אני אדם שעובד כל יום מהשעה 8 בבוקר ועד 6 בערב, אשתי עובדת כל יום מהשעה 7:30 ועד 4:30 אחה"צ, אני חושב שזה נקרא משפחה שעובדת, אני גם מתנדב מידי שבוע למשך 5 שעות כשוטר במשטרת ישראל, הסכום שגנבת לי הבוקר זה 439 שקל.

"יכול להיות שבשבילך ובשביל שרי הממשלה והח"כים זה כלום הסכום הזה, אבל לנו כזוג שעובד קשה זה הרבה, בסכום הזה אני ממן את המטרנה והטיטולים של הילדה הקטנה, גם ככה המצב שלנו לא הכי הכי, אנחנו חוסכים שקל לשקל כדי לחיות וכדי לשרוד, לא בשביל טיולים שלא עשינו בקיץ הזה ולא בשביל רכב כי בעצם אין לנו רכב אלא רק בשביל כדי להביא אוכל לילדים.

"אהה ועוד דבר אין לי זכות בבנק אנחנו במינוס בבנק, זה שאתה אומר שההורים צריכים להיות אחראים על הילדים שלהם זה נכון, אבל מה שאתה עשית הבוקר לי ולעוד משפחות רבות כמוני. אתה מגדיל לנו את הגירעון, אתה נותן לנו לשקוע יותר במעגל העוני", כתב לויטין בעמוד הפייסבוק של לפיד.

הדברים קיבלו תגובות ולייקים רבים, ויאיר לפיד עצמו הוריד מ"כבודו" והגיב לדברים: "ברלה, תפקידנו לעזור לאנשים כמוכם בשורה של דרכים אחרות – דרך הורדת יורד המחייה, דרך תמריצים כספיים לעניים-עובדים, דרך הורדת מחירי הדיור ושיפור החינוך, ועוד ועוד – תרבות הקצבאות אינה הדרך הנכונה שכן היא מנציחה את העוני ומעודדת אי-יציאה לעבודה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפיד
  הוא העונש שלנו אפילו לתת תשובות נענות הוא לא מסוגל השאלה למה זה נעשה לנו זו השאלה לשאול את הפטיש מדוע הוא מכה בנו זו שאלה טיפשית
  אבל ידוע שמעז יצא מתוק צריך לפעול בדרך הרוחנית
  רוני

  רוני |
  הגב
 2. לא לשכוח שמעון עולה 1800 שח בחודש… ואם הורים עוברם אז אין הנחה.. אלה אם כן ההורים דופקים שעות ולא בבת ואז מ עם הלדם?.?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לפיד אתה רשע מרושע שעינו צרה בילדי ישראל
  כבן לניצולי שואה המצפון היה צריך להכתיב לך איך להביא לשגשוג עם ישראל בעוד בנים ובנות
  מה שאתה עושה הנאצים מבסוטים ממך
  חוץ מלאחל לך אתה וממשלת הרשע ימח שמכם וזכרכם אין לי מה להוסיף
  אפרופו הלואי שתשכבו סמוך לשרון יש מקום

  אמן |
  הגב