לראשונה -מהפכה בהסבת מבנים למלונאות

המשמעות היא קיצור דרמטי של הליך הסבת מבנים למלונות

שר התיירות יריב לוין: "לאור שבירת שיא כל הזמנים בתיירות ומגמת הגידול בתיירות הנכנסת כבר למעלה משנה, אנחנו צופים שרבים מבעלי הנכסים יראו את הפוטנציאל העסקי הגדול הטמון בהסבת הנכס למלון. מהלך זה מצטרף לשורה של מהלכים נוספים שעשינו במשרד התיירות בשנתיים האחרונות, כדי להקל על יזמים ולהגדיל את מספר חדרי הלינה בארץ, שיובילו להוזלת מחירים וליצירת ביקושים".

קיצור דרמטי בהליך הסבת מבנים למלונות – אמש עבר בקריאה שניה ושלישית בכנסת, תיקון לחוק התכנון והבניה, שעומד לעשות מהפכה בהסבות מבנים למלונאות ולהוספה של עשרות מלונות בישראל. המהלך צפוי להגדיל את התחרות בתחום המלונאות ולהוביל להוזלת מחירים.

החוק שעבר נותן לוועדה המקומית לתכנון ובניה סמכות לאשר הסבה של מבנים עם ייעודים של מסחר מלאכה ומשרדים לייעוד מלונאי. המשמעות היא קיצור דרמטי של הליך הסבת מבנים למלונות.

עד היום, כדי להסב ייעוד מבנה למלונאות, היה צורך לפנות לוועדה המקומית ולאחר מכן לוועדה המחוזית – מסלול שארך זמן רב וסרבל את ההליך.

במקביל לכך, משרד התיירות נותן ליזמים מענק של עד 33% מעלות ההסבה של מבנים למלונות, בכל הארץ, למעט בתל אביב ובהרצליה.

לאור העלייה בתיירות ושבירת שיא בכניסות תיירים לישראל, במשרד התיירות צופים הענות גבוהה לניצול החוק החדש, הן על ידי בעלי נכסים ויזמים והן על ידי רשויות מקומיות, המעוניינות לפתח את כלכלת העסקים בתחומן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.