לראשונה – מפלגת הנשים החרדיות הגישה את רשימתה לכנסת

לראשונה: מפלגה של נשים חרדיות הגישה את רשימתה לכנסת ה-20. רות קוליאן: "מצפוננו לא מאפשר להיות קהל שבוי". ש"ס: "מאות אלפי נשים מרגישות שרק ש"ס מצליחה לייצג אותן".

לראשונה, מפלגה של נשים חרדיות "בזכותן" הגישה את רשימתה לועדת הבחירות המרכזית. בראש רשימת "בזכותן: חרדיות עושות שינוי", עומדת הפעילה החברתית והפמיניסטית רות קוליאן, שאמרה בעת ההכרזה על המפלגה כי מדובר בצעד היסטורי במשימה "להבטיח ייצוג של נשים חרדיות בכנסת".

במקביל למפלגה הנוכחית מקיימות נשים חרדיות קמפיין "לא נבחרות לא בוחרות" נגד אי שילובן של נשים ברשימות החרדיות. במטה פועלים לשילוב נשים בתוך המפלגות החרדיות ומאמינים שעליהן להוות חלק בלתי נפרד מהציבוריות החרדית ולהשתלב דווקא בתוך המפלגות החרדיות". עם זאת ציינו כי הן "מאחלות הצלחה לכל אישה חרדית שמצטרפת לפוליטיקה".

רות קוליאן הפנתה ביקורת קשה כלפי המפלגות החרדיות, ובייחוד כלפי ש"ס ואריה דרעי: "כל מה שמספרים לנו זה שלפי הלכות מלכים ברמב"ם 'שום תשים עליך מלך – מלך ולא מלכה'", טענה, "אם הם היו פותחים את הספר עוד קצת ולא סוגרים אותו ברגע שמצאו תירוץ להדיר אישה, היו רואים שגם אין מעמידים על הציבור מי שיש חשש שהציבור יזלזל בו. עבריין מורשע שישב בכלא – יש פה הרבה יותר מחשש. במה שהרב עובדיה הביע בקלטת שלו – שמענו הרבה יותר מחשש".

קוליאן מודעת לסיכויים הנמוכים לעבור את אחוז החסימה הגבוה, אבל לא היססה כשנשאלה האם לדעתה המפלגה תהיה הפתעת הבחירות. "אני חושבת שאנחנו כבר הפתעת הבחירות", אמרה.

מש"ס נמסר בתגובה: "תנועת ש"ס גאה שבין מאות אלפי אלו שנתנו בה אמון והצביעו עבורה, ישנן מאות אלפי נשים המרגישות שהיא התנועה היחידה שיכולה ומצליחה לייצגן".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמאמר הנשים שזכו לבינה יתירה…
  וקשה הרי לא מצאנו דבר שאיליו כייונה המשנה בינה יתירה
  אלא מאי,
  חייבים לומר פשט בינה יתירה שהבינה זה דבר מיותר שנתנו להם
  ודו"ק

  מהנייעס |
  הגב
 2. מסכנות זה כל הסיפור! לבת ישראל כשרה ובריאה בנפשה כל עיסוק בתפקידים שכאלו מיותרת להם לחלוטין.
  מעניין כמה $$$ מזרימים האירגונים הרפורמיים לסיפור המטרולל הזה

  מיקי |
  הגב
 3. מעניין שס פתאום מרגישה שמייצגת את כולם וואחד שקופים היו עד עכשיו

  אבי |
  הגב