לראשונה נוספה עוד פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

מליאת המועצה להשכלה גבוהה (מל״ג), אישרה כעת באופן סופי את החלטת שר החינוך ויו״ר המל״ג, נפתלי בנט, להקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. הנושא הובא ע״י בנט לאישור המל״ג בהתאם להמלצת היועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט.

בדיון השתתפו 18 חברי מל״ג על פי החלוקה הבאה: 9 נציגי אוניברסיטאות, 4 נציגי ציבור, 3 נציגי מכללות, נציג סטודנטים ויו״ר המל״ג.
ההחלטה עברה ברוב של 13 תומכים מול 5 מתנגדים.

הקמת הפקולטה באריאל קודמה על ידי השר בנט, וקיבלה את אישורן של ועדת בדיקה חיצונית שהורכבה מגורמי מקצוע בלתי תלויים, של המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון וכעת של מל״ג ישראל.

לפיכך, הפקולטה תחל את פעילותה כבר בשנת הלימודים הקרובה (אוקטובר 2019).

שר החינוך ויו״ר המל״ג, נפתלי בנט: ״מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול של הקמת פקולטה לרפואה באריאל. חברי המל״ג קיבלו החלטה נכונה לטובת מדינת ישראל, שסובלת ממחסור חמור ברופאים. את ההחלטה לפתוח פקולטה נוספת בתחום קיבלתי מתוך ידיעה שאוניברסיטת אריאל עומדת בכל הדרישות והתנאים, כפי שנקבע בשורת החלטות לאורך הדרך. עמדנו מול לחצים עצומים של גורמי שמאל בעלי אינטרס, מול קרטל אוניברסיטאי שעשה הכל, הלכה למעשה, כדי לתקוע מקלות בגלגלים. זהו ניצחון השכל הישר על פני האינטרס הצר, ואני גאה בכך. ברכותיי לסטודנטים שיבואו בשערי הפקולטה כבר בשנת הלימודים הקרובה, הניצחון הזה שלכם״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.