לראשונה: נפתח מרכז חרדי לטיפול בפגועי הנפש • גלריה

השבוע נפתח בירושלים המרכז החרדי הראשון לטיפול בפגועי הנפש של ארגון 'חסדי יוסף', ולראשונה – על טהרת הקודש • באירוע המרגש של חנוכת הבית ברחוב שמואל הנביא בירושלים נקבעו המזוזות המעמד אישי ציבור ואנשיי מקצוע, ואף חולקו התעודות לבוגרות קורס רדינס • צפו בתיעוד

במעמד מכובד ומרגש, בו נטלו חלק רבנים, אישי ציבור ואנשי מקצוע, נחגג טקס חנוכת הבית וקביעת מזוזות במרכז החדש של "חסדי יוסף", ששולב בטקס חלוקת תעודות למסיימות קורס רדינס – הערכת מוכנות לשיקום נפשי.

עמותת "חסדי יוסף", בארבעים שנות פעילותה, פיתחה ומפתחת תחומי סיוע ורווחה רבים ומגוונים לנזקקים ולקשי יום בשישה מרכזי פעילות שוקקים בירושלים. למרכז החדש, הממוקם ברח' פולנסקי, הועתקו המחלקות העוסקות בתמיכה, טיפול וייעוץ:

"אופק"- מתן הכוונה וסיוע במימוש זכויות למתמודדים עם קשיים נפשיים והפניה למומחים. "נעורים"- תמיכה וטיפול בנוער מתמודד. "מפעלות"- שירותי ליווי והדרכה לזכאי סל שיקום שע"י משרד הבריאות.

משתתפי האירוע הביעו התפעלות רבה מההשקעה באופיו של המרכז החדש, מהחשיבה על הפרטים הקטנים המרכיבים את תחושת הביתיות והחמימות יחד עם שמירת הפרטיות המרבית, ובלי להתפשר על מקצועיות ברמה גבוהה ביותר
.
לאחר קביעת המזוזות פנו המשתתפות לטקס הענקת התעודות למסיימות הקורס. קורס הרדינס שהועבר בשנתיים האחרונות ב"חסדי יוסף", בשיתוף פעולה עם קרן לזלו נ. טאובר, הינו קורס מיוחד המכשיר את העוסקים בבריאות הנפש לטפל בשיטה ייחודית במתמודדים שרוצים להתקדם בתהליך של שינוי עמוק עד להחלמה ויצירת חיים מלאים ומספקים.

במהלך הקורס, שהועבר לראשונה ב"חסדי יוסף" כמי שעוסקים בליווי במשימות החיים בציבור החרדי, יצרו המשתתפות קובץ מקורות תורניים מרתקים העוסקים במוכנות האדם לשינוי. פרופ' מקס לכמן, ממייסדי יספר"א, האגודה הישראלית לשיקום פסיכיאטרי, נשא דברים בעניין הגורמים שבעטיים רבה חשיבותה של ההתערבות ע"י מודל הרדינס. גב' אנדראה פינארט, עו"סית ומכשירת צוות בשיטת הרדינס, הביעה את התרשמותה מאיכותן של בוגרות הקורס ומיכולתן לחולל שינוי פנימי, עמוק ומשמעותי בקרבן ובקרב מטופליהן.

גב' בתיה דייטש, מנהלת "מפעלות" שע"י "חסדי יוסף", דיברה על הקשר בין חנוכת הבית והמוכנות לשינוי, כששניהם חונכים ומכשירים כלי למילוי ייעודו ותפקידו. היא ציינה את קרן לזלו נ. טאובר, בהנהלתה של גב' סילביה טסלר- לזוביק, כגורם שאפשר וקידם את יוזמת הקורס ויוזמות נוספות. בסיום האירוע חולק שי לבוגרות הקורס, והמשתתפות יצאו כשהן חדורות בתחושת שליחות וברצון עז להמשיך במלאכת הקודש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.