לראשונה: שני בחורים הוכתרו כחתני חידון התנ"ך

אל המקום הראשון בחידון התנ"ך העולמי שנערך בירושלים, הגיעו בפעם הראשונה שני מתמודדים יחד – אליאור בביאן מבית שמש וישי אייזנברג מניו ג'רזי. השניים הוכתרו יחדיו לחתני חידון התנ"ך העולמי לשנת תשע"ג. את התואר העניקו להם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך שי פירון.

חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי נערך השנה בפעם ה-50, וכמידי שנה הגיעו לגמר 16 מועמדים מתוך 58 שהתחרו בשלב המקדים. המתמודדים בחידון מגיעים מ-26 מדינות שונות ברחבי העולם, ביניהן טורקיה, ברזיל, דרום אפריקה, גרמניה, קולומביה ועוד.

כאמור, אל השלב האחרון בתחרות הגיעו אליאור בביאן וישי אייזנברג ובקרב ה'ראש בראש' ענו שניהם על כל השאלות. לפני שהשופט, הד"ר אבשלום קור, החל ב'דו קרב' נוסף, ביקשו יו"ר הכנסת וחבר השופטים בתחרות להכריז על השניים כזוכים.

בתחרתות נכחו, בין היתר, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך שי פירון, ראש העיר ירושלים ניר ברקת, קצין חינוך ראשי אלוף אלי שרמייסטר, יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי והרב הצבאי הראשי תא"ל הרב רפי פרץ.

הידיעה על בחירתו של תושב בית שמש לחתן התנ"ך העולמי התקבלה בהתרגשות בקרב תושבי בית שמש. ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, בירך על כך באומרו "בחירתו של ישי לחתן התנ"ך העולמי מביאה כבוד לכל בית שמש".

ראש העיר הוסיף כי בימים הקרובים גם העיר בית שמש תתן כבוד לחתן התנ"ך העולמי, והוא יקבל תעודת כבוד מיוחדת בטקס חגיגי שיערך בבנין העירייה, יחד עם חבר מועצת העיר הממונה על החינוך התורני בעיר, ג'קי אדרי.

"בית שמש תמיד הייתה נקראת 'עיר התנ"ך', סיפורי המלחמות וארון ברית ה' שחנה כאן ידועים לכל באי ספר הספרים של העם היהודי, ולכך אין זה יותר ממתאים כי בן בית שמש יקבל גם את התואר המכובד של 'חתן התנ"ך העולמי", אמר ראש העיר.

ראש העיר בירך גם את משפחתו של חתן התנ"ך, והעלה על נס גם את רבותיו ומחנכיו בישיבת 'שעלי תורה' ש"עושים עבודת קודש, וראויים הם לכל הערכה על עשייתם החינוכית שמוציאה פירות משובחים".

ראש הממשלה עם חתני חידון התנ"ך העולמי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם זוכי חידון התנ"ך העולמי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.