לרב הכותל נמאס: שלח מכתב לראש הממשלה: "חייבים פיתרון"

עקב המחלוקת הבלתי נגמרת מצד הפרובוקציות של הנשים ברחבת הכותל המערבי שבירושלים, והתגובות של החרדים נגד חילול המקום מהבוקר, כפי שתוכלו לצפות בוידאו כאן, פנה הבוקר רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שחייבים דחוף למצוא לזה פתרון, ואף צירף העתק שנשלח לשרת המשפטים ציפי ליבני ולשר הדתות נפתלי בנט.

"אני כותב אליך את מילים אלה בבוקר שהוא קשה לי באופן אישי, וקשה לעם ישראל כולו. הבוקר, ראש חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, מלאה רחבת הכותל המערבי בקולות שטנה ומחלוקת. מכאן – נשות הכותל שממשיכות את מלחמתן על גב מתפללי הכותל, מכאן – קבוצות אלימות מן המגזר החרדי שמחרידות את האוויר בנאצות ובשריקת משרוקיות, ומכאן –נאמני הר הבית שניסו להפר את הסטטוס קוו העדין ולעלות עם ספר תורה אל הר הבית. קשה לתאר במילים את עומק השבר ועומק הפער בין הענווה הנדרשת מאתנו ביום קדוש זה, לבין התמונות הקשות שנראו הבוקר בכותל המערבי, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. מכובדי – הכותל אינו רק ליבו של העם היהודי – הוא גם פניו של העם היהודי כלפי עצמו וכלפי העולם כולו. כאשר יהודים נלחמים זה בזה בכותל המערבי – אין חילול השם גדול מזה.

לסיום הוא מבקש: "אני מפציר בכם לעשות כל שביכולתכם על מנת למצוא הסדר שישיב את השקט והאחווה אל הכותל המערבי. אין בי ספק כי הסכם שכזה לא יניח את דעת אף אחד מהצדדים במלואה – אך השעה דורשת, המקום דורש ועם ישראל דורש שרחבת הכותל תשוב להיות מקום מאחד לכולנו, ולא מקום שמבטא מחלוקת ושנאת אחים, חלילה.בעת של תכלה שנה וקללותיה נתפלל שתחל שנה וברכותיה, ותביא עמה שלום ושלווה לעם ישראל מבית".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני חושבת שראוי למחות ולגנות מקרים כאלה. להבדיל אם זה היה קורה במסגד או בכנסיות אוי ואבוי .אבל אנחנו לא מפסיקים לעשות צחוק מעצמינו ולהציג את עצמינו שוטים שמאפשרים לכל סטיה חברתית מוסרית הופכים אותה למציאות גם עם הפלסטינאים שהיו אספסוף עשינו מהם משהו הבאנו להם במה ותראו מה נהיה מהם הרוב היהודי בעם ישראל רואה בהתנהגות הנשים הללו ביזיון של הכותל והמקומות המקודשים לעם היהודי מימים ימימה נא להתחשב ברגשות הציבור .כל מי שיש לה סטיה או חסך ריגשי שתלך לפסיכולוג.

    סיגלית |
    הגב