לשבור להם את העצמות / דב הלברטל

לא יעלה על הדעת, שבכל ערב יהיה כל אזור גאולה וככר השבת חסומים, כי צעירים משוממים מחליטים שמתחשק להם לחסום. לא יתכן. מדינה צריכה להפעיל ריבונות. דב הלברטל זועם

אלימות צריכה להיענות באלימות. חסימת כבישים היא אלימות. המשטרה לא מצליחה למנוע את חסימת הכבישים של פורעי הפלג באמצעות מעצרים, או זרנוקים. אז הגיע הזמן לעשות שימוש באלות. זה יעזור.

מדינה צריכה להפעיל ריבונות. לא יתכן מצב, שבו כמה צעירים יחליטו שעכשיו מתאים להם לחסום את כביש ירושלים תל אביב, עד שיקבלו הודעה אחרת. לא יעלה על הדעת, שבכל ערב יהיה כל אזור גאולה וככר השבת חסומים, כי צעירים משוממים מחליטים שמתחשק להם לחסום. לא יתכן. מדינה צריכה להפעיל ריבונות.

לו חסימת הכבישים הייתה פעם אחת, פעמיים, ניחא. אבל מסתבר שפורעי הפלג, חוסמי הכבישים, התחילו ליהנות מן העניין. פתאום מצאו פורקן ליצרים האפלים שבהם. ללמוד הם כבר לא יכולים. והם אפילו מתפרסמים. יש להם דובר. וסגן דובר, וכל מיני דוברים מטעם עצמם.

זה הרבה יותר מהנה אותם מדף הגמרא. למדנים, כבר לא יצא מהם. חלק מהם יממשו את האלימות הנרכשת שלהם, גם באזרחות הרגילה ובחיי המשפחה שלהם. אלימותם תהפוך לאומנותם.

אבל אסור להיכנע לגחמות האלימות שלהם. אסור בשום אופן לתת להם לחסום, גם לא את ככר השבת, כאילו התרגלנו לכך. אסור לתת להם להניח פחי אשפה בוערים באמצע הכביש. אסור להיכנע לבריונות. אם יניחו להם, הם השתלטו על חיינו עד שלא נכנע לכל דרישה שתעלה על דעתם המשוממת.

הם, המעטים, גורמים סבל לרבבות אנשים. זה גם יכול לגבול בפיקוח נפש. אנשים מאחרים לבדיקות רפאיות. לחולים נגרם סבל קשה. מבטלים פגישות. טיסות. השתתפות בשמחות. חתן וכלה שדכם חסומים. סתם אנשים המעוצבנים בפקקים. אלפים ורבבות במצטבר. אלימות עם נהגים חילונים. אפילו עם נשים. זה צריך להפסק ומיד.

מכיוון שהמעצרים לא הצליחו למגר את התופעה, גם לא הזרנוקים למיניהם, הגיע הזמן להכריז על חסימת הכבישים כבעיה אסטרטגית. להעלות את רף התגובה כדי למגר את התופעה לחלוטין. השלב הבא צריך להיות שימוש באלות, גם במחיר הפגיעה הנובעת מכך. אולי יישברו ידיים ורגליים. יש להניח, שזה כבר יועיל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל מילה בסלע

  סוף סוף מישהו אומר בקול מה שכולם חושבים בשקט

  חיים |
  הגב
 2. הפעם אתה טועה

  תמיד נהניתי והזדהיתי עם מאמריך מר הלברטל.אולם הפעם לא דייקת.בני העליה תלמידי הרב אוירבך לא שורפים פחים ולא משתוללים כשבא להם.הם הפגינו בישיבה על הכביש בהוראת רבם.אתה מתכוון בוודאי לקומץ השבאבניקים ממאה שערים שמאז ומתמיד מחפשים סיבה למסיבה..

  קובי |
  הגב